در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبلیغات شما اینجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

آشنایی با مدارک مایکروسافت

آشنایی با مدارک مایکروسافت

از وقتی موسسات داخلی بسیاری کلاس‌هایی را برای دریافت این مدارک برگزار و برای آن تبلیغ کرده‌اند. اسامی این مدارک بیش از پیش سر زبان‌ها افتاده است. اما این مدارک چیست؟

این مدارک که به مجموعه آنها(Microsoft Certified‏‏ Professional) ‏MCP گفته می‌شود. طی امتحانات استانداردی، به افرادی داده می‌شود که در به کارگیری یا پیاده کردن یکی از محصولات یا فناوری‌های مایکروسافت مهارت کافی کسب کرده‌اند. کسب این مدارک، نشان دهنده آن است که صاحب مدرک در به کارگیری آن محصول، محصولات یا فناوری‌ها از نظر شرکت مایکروسافت تخصص کافی دارد. از سوی دیگر، صاحب مدرک می‌تواند به بعضی اطلاعات فنی موجود روی سایت مایکروسافت دسترسی مستقیم داشته باشد. مایکروسافت صاحبان این مدارک را به کنفرانس‌ها و سمینارهای فنی خود دعوت می‌کند و مجله‌ای را هم ویژه این افراد منتشر می‌کند.

آشنایی با مدارک مایکروسافت

انواع مختلف این مدارک کدامند؟
• مدرک MCSA: مدرک ‏System Administor‏ Microsoft Certified‏ به افرادی داده می‌شود که در زمینه مدیریت شبکه و محیط‌های سیستمی مبتنی بر سیستم عامل‌های ویندوز، مهارت کافی داشته باشند.
درحال حاضر، این مدارک روی ویندوز ۲۰۰۰ داده می‌شود و برای کسب آن باید از توانایی مدیریت این سیستم عامل و مدیریت شبکه با استفاده از آن برخوردار بود. کسی نامزد دریافت این مدارک می‌شود و برای کسب آن در آزمون شرکت می‌کند. باید ۶ تا ۱۲ ماه تجربه پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل روی رایانه شخصی، پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل روی شبکه و مدیریت شبکه‌هایی با بیش از ۲۰۰کاربر را داشته باشد.

• مدرک MCSE: افرادی که به تحلیل نیازهای یک طرح تجاری، طراحی و پیاده کردن یک زیرساخت مبتنی بر محصولات و سیستم عامل‌های مایکروسافت می‌پردازد و بر این اساس ، راه حل‌هایی را به کارفرمایان ارائه می‌دهند. مدرک Systems Engineer Microsoft Certified را به عنوان تایید توانایی‌هایشان اخذ می‌کنند. در واقع، این مدرک برای مهندسان سیستم، مهندسان پشتیبانی فنی، تحلیلگران سیستم، تحلیلگران شبکه و مشاوران فنی مناسب است. این مدرک، از پرطرفدارترین و معروف‌ترین مدارک فنی به حساب می‌آید. کسی که برای کسب این مدرک اقدام می‌کند، باید دست کم تجربه‌ای یک ساله در پیاده کردن و مدیریت یک سیستم عامل تحت شبکه با ۲۰۰۰ کاربر و در ۵ نقطه فیزیکی داشته باشد. علاوه بر آن، نامزد MCSE باید دست کم یک سال تجربه در زمینه پیاده کردن و مدیریت سیستم عامل روی رایانه شخصی و طراحی زیرساخت شبکه داشته باشند.

• مدرک MCDBA: مخفف عبارت Database Administrator Microsoft Certified به مدیران پایگاه داده‌های (SQL DATABASE) اختصاص دارد. که به طراحی، پیاده سازی و مدیریت این کارگزار (Server) مشغولند. در حال حاضر، این مدرک روی SQL Server 2000 ارائه می‌شود.

• مدرک MCT: دارندگان مدرک Microsoft Certified Trained، استادانی هستند که از سوی مایکروسافت، برای تدریس و آموزش دوره‌های مایکروسافت تاییده شده‌اند. برای دریافت این مدرک باید یکی از دیگر مدارک MCP را داشت.

• مدرک MCDA: که مخفف عبارت Microsoft Certified Application Developer می‌باشد. مدرکی است برای کسانی که از فناوری‌های مایکروسافت برای توسعه و نگهداری برنامه‌های کاربردی، برنامه‌های تحت وب و سرویس‌های داده ایاستفاده می‌کنند. افرادی که به XML یا.NET تسلط دارند و از آنها برای ارائه برنامه‌های مختلف استفاده می‌کنند. در این گروه قرار می‌گیرند. کسانی که برای دریافت این مدرک، نامزد می‌شوند باید یک یا ۲سال تجربه در این زمینه داشته باشند. برنامه نویسان، تحلیلگران برنامه و تولیدکنندگان نرم‌افزار می‌توانند برای کسب این مدرک اقدام کنند.

• مدرک MCSD: دارندگان مدرک Microsoft Certified Solution Develper افرادی هستند که با فناوری‌ها، سیستم‌های عامل و معماری ویندوز، راهکارهای مناسبی را برای صاحبان صنایع و تجارت طراحی کرده و توسعه می‌دهند. دست کم یک تجربه ۲ساله کاری برای خواستاران این مدرک لازم است. مهندسان نرم‌افزار. تحلیلگران و تولیدکنندگان برنامه‌های کاربردی و مشاوران فنی کسانی هستند که داشتن این مدرک را به آنها توصیه می‌کنیم.

• مدرک Microsoft Office Specialist: به کسانی داده می‌شود که در کار با مجموعه نرم‌افزارهای Office یعنی Word,Excel, outlook,powerpoint, Access و MS project مهارت کافی داشته باشند. از آنجا که مجموعه Office در بیش از ۱۰۰کشور و با ۱۸ زبان در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. MOS را فراگیرترین مدرک مایکروسافت دانست. بد نیست بدانید که ماهانه ۳۲هزار نفر در سراسر دنیا این مدرک را دریافت می‌کنند.

• مدرک Specialist Master Instructor Microsoft Office: این مدرک به کسانی داده می‌شود که برای تدریس بخش‌های مختلف Office مهارت کافی داشته باشند. خواستاران این مدرک باید دست کم از ۲ سال تجربه تدریس این نرم‌افزارها بهره مند باشند.

نحوه دریافت مدارک مایکروسافت
حال که با مدارک مختلف مایکروسافت و کاربرد هریک آشنا شدیم. پرسش بعدی در ذهن ما جرقه می‌زند: چگونه می‌توانیم یک مدرک مایکروسافت دریافت کنیم؟ مایکروسافت، ۶ مرحله و گاه برای شرکت موفق در امتحان و کسب مدرک ذکر می‌کند:
۱٫ ابتدا تصمیم بگیرید کدام مدرک برای شما مناسب است. در این تصمیم گیری، باید تجربه‌ها و مهارت‌های کاری خود را دخیل کنید و با توجه به شناختی که از کاربرد هر یک از مدارک دارید تصمیم بگیرید.
۲٫ تجربه کافی کاری کسب کنید. همانطور که اشاره کردیم، مدارک MCDBA, MCSAو MCSE دست کم یک تجربه یک ساله و MCDA, MCSA و MCT یک تجربه ۶ تا ۱۲ ماهه کاری لازم دارند. پس عجله نکنید و به تمرین عملی بپردازید.
۳٫ تجربه‌های خود را با دوره‌های آموزشی تکمیل کنید. دوره‌های آموزشی مختلف با استفاده از منابع معتبری همانند (MSDN (Microsoft Developer Network یا (‏‏Microsoft Officicial ‎Curriculum‏) ‏ برگزار می‌شوند. گذراندن این دوره‌ها به کامل شدن تجربه‌های شما کمک می‌کند.
۴٫ راهنمای آزمون را در سایت مایکروسافت مطالعه کنید.
۵٫ در یک آزمون غیررسمی برای کنترل توانایی‌های خود شرکت کنید.
۶٫ برای شرکت در امتحان شرکت کنید.
رعایت این گام‌ها و مراحل، شما را در کسب مدرک مورد علاقه‌تان یاری می‌کند. اما به یاد داشته باشید که هریک از این مراحل در شرایط مناسب می‌توانند نقش مثبتی در این روند داشته باشند. به طور مثال تکمیل تجربه‌ها با استفاده از دوره‌های آموزشی زمانی موفق است که این دوره‌های آموزشی از سوی موسسات معتبر و استادانی که از MCT برخوردارند، ارائه شوند. استادانی که خود موفق به کسب این مدرک نشده‌اند، نمی‌توانند راهنمای خوبی برای شما به حساب آیند. انتخاب و شرکت در آزمونی برای کنترل توانایی‌ها نیز در صورتی موفق و موثر است که آزمون‌ها با پرسش‌های استاندارد و با توجه به نکات مدنظر مایکروسافت برگزار شوند. پس دقت کنید که چه مدرکی برای شما مفید است و دوره‌های آموزشی آن را کجا فرا می‌گیرد.

منبع: www.majazionline.ir

منبع: جام جم

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد

مطالب مرتبط

با اختراع کننده سی‌ دی (CD)آشنا شوید؟!!!
چطور بعد از مرگمان صفحات اجتماعی خود را حذف کنیم؟!!
هشتگ یعنی چه؟
آیا میدانیدچرا کامپیوتر با ریست کردن درست می شود؟
هرآنچه باید درباره هک بدانید!!!
سامسونگ به چه معناست؟
تفاوت فرمت سریع و فرمت کامل چیست؟
وب ۳ چیست؟
سی پی یو – CPU چیست؟
نرم افزار Open Source (منبع باز) چیست ؟
Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟
گراواتار یا آواتار چیست؟
کوکی چیست و با امنیت ما چه می‌کند؟
اندروید چیست ؟ برنامه نویسی اندروید چگونه است؟
وﻳﺮوسﭼﻴﺴﺖ؟ و ﭼﺮا ﺑﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﺻﺪﻣﻪ ﻣﻲزﻧﺪ؟
پهنای باند چیست؟
دانستنیهایی درباره جعبه های کوچک با نوشته های عجیب برای پر کردن
آیا میدانید چرا حرف i ابتدای نام آیفون، آی‌پاد و آی‌پد قرار گرفت؟
استانداردهای USB 2.0 و USB 3.0 چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
اسم شرکت های مهم کامپیوتری چگونه انتخاب شد؟
آیا می دانید چرا بعد از نصب یک برنامه باید رایانه را ریستارت کنیم؟
وسایل اپل برای تعمیر آی‌فون چیست؟
آشنایی باآرایش دکمه ها در کیبورد استاندارد فارسی
هیستوگرام چیست؟
اندروید بهتر است یا ویندوزفون؟
بررسی Line و WhatsApp
All-In-One چیست؟
ويندوز فون چيست و چه معايب و ويژگي هايي دارد؟
همه چیز در مورد الکسا
سوالات متداول کاربران واتس اپ(WhatsApp)
تخم مرغ های شانسی در کامپیوتر شما: سیستم عامل ویندوز و مرورگر فایرفاکس
تاریخچه ایجاد اینترنت
چگونه پسورد شما هک می شود ؟
چه کسی نخستین بار Control-Alt-Delete را گرفت؟!
چرا لوگوی اپل سیب گاز زده است؟
آموزش نحوه کارکردن GPS
3G چیست ؟
تفاوت ویندوز ۳۲ بیتی با ۶۴ بیتی در چیست ؟
آشنایی ساده با بخش های مختلف مادربرد
فرایند یکپارچه رشنال (RUP)چیست؟
فناوری کوکی چیست؟
صفحه کلید و ماوس Wireless چگونه کار می کند؟
Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟
مفاهيم پروتکل TCP/IP در شبكه
دانستنیهایی درباره Firewall
تفاوت http با https در امنیت اطلاعات
LAN يا شبكه محلي چیست؟
فایروال ها چگونه کار می کنند؟
چطور از وایرلس خانگی بهتر استفاده کنیم؟
تکنولوژی NFC چیست و چه کاربردهایی دارد؟

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7340
کل نظرات : 1205
افراد آنلاين : 55
تعداد اعضا : 7397
بازديد کل سايت : 14,609,138

چت باکس

[My_Chat_Box]