در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبليغات شما اينجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

آموزش چگونه سایت خود را روی اینترنت قرار دهید؟

هنگامی که طراحی و ساخت سایت خود را با مهارت به پایان بردید، زمان آن فرا می‌رسد که بگذارید مردم نیز آن را ببینند.

در این مقاله می‌بینید که چگونه می‌توانید سایت خود را به سادگی و بدون مشکلات و ایرادات بی‌دلیل بر روی اینترنت قرار دهید. زمانی که موعد انتشار سایتتان بر روی اینترنت فرا می‌رسد احتمالاً بیشتر وقتتان را صرف محتوای صفحات خواهید کرد تا نحوه دسترسی آن به صورت آن‌لاین. اما همین نحوه انتشار و اصول آن است که تفاوت یک سایت حرفه‌ای را از یک سایت غیرحرفه‌ای نشان می‌دهد.نحوه کنار هم قرار دادن فایل‌ها و صفحات و اتصالات بین آن‌ها می‌تواند تأثیر زیادی بر کارایی یک سایت داشته باشد. به طوری‌که اگر لینک‌های بین صفحات را به صورتی غیر کارا ایجاد کنید، مرورگر اینترنت مجبور می‌شود برای گرفتن هر صفحه، دو بار درخواست ارسال نماید.همیشه سعی کنید صفحات وب خود را به ساده‌ترین روشی که می‌توانید بر روی سرویس‌دهنده قرار دهید، و موقع اتمام کار و انتقال فایل‌ها به سرویس‌دهنده از ایجاد تغییراتی که باعث از کار افتادن کل سایت می‌گردد اجتناب کنید. سعی کنید سایت خود را به نحوی بسازید که همه بازدیدکنندگان بتوانند آن را به همان صورتی که ساخته‌اید و با همان قابلیت‌ها و ویژگی‌ها ببینند.به خاطر داشته باشید که مجبور نیستید فضای وب مورد نیاز سایت خود را از ISP خود دریافت کنید. به علاوه فضاهای مجانی نیز به ندرت تمامی ابزارهای لازم را در بردارند. به خصوص اگر یک سایت جذاب و پر بازدیدکننده ایجاد کرده و برای استقرار آن از چنین فضاهای مجانی استفاده کرده باشید، می‌توانند به سادگی شما را در لحظه نیاز تنها بگذارند. به هر حال اگر واقعاً قصد انتشار سایت خود را دارید یا صرفاً در حال بررسی گزینه‌های مختلف هستید، ساخت صفحات وب به صورتی کارا و قابل حمل، نتیجه بیشتری خواهد داشت.

FTP دو مرحله‌ای‌

بسیاری از نرم‌افزارهای طراحی و ویرایش صفحات وب، قادر به انتقال و بارگذاری آن‌ها بر روی سرویس‌دهنده نیز می‌باشند (که به این کار انتشار سایت یا Publish کردن سایت گفته می‌شود). این بدین معنی است که تغییراتی که به سایت خود می‌دهید به سرعت به سایت بارگذاری شده بر روی سرویس‌دهنده انتقال داده شده و اعمال می‌شود. اگر ترجیح می دهید همه چیز را دو بار کنترل کنید، نرم‌افزار طراحی وب خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که به جای انتقال و انتشار مستقیم صفحات به سرویس‌دهنده‌ راه دور، آن‌ها را به صورت محلی بر روی هارددیسک منتشر کند و پیش از این که آن‌ها را توسط FTP به سرویس‌دهنده راه دور انتقال دهید، آن‌ها را در مرورگر اینترنت خود مشاهده و کنترل کنید که آیا همه چیز درست است یا خیر. سعی کنید پوشه سایت منتشرشده را در ریشه درایو قرار دهید تا برای بارگذاری آن‌ها بر روی سرویس‌دهنده، مجبور نباشید در درختواره پوشه‌های درایو خود به دنبال آن بگردید.

FTP متنی و دودویی‌

هنگامی که صفحات HTML ( یا CSS و فایل‌های اسکریپتی ) را توسط FTP به سرویس‌دهنده انتقال می‌دهید به خاطر داشته باشید که این انتقال در مد یا حالت متن انجام شود تا کاراکترهای انتهای خطوط و تعیین‌کننده خطوط جدید در این فایل‌ها به صورت صحیح فرستاده شده و ساختار این فایل‌ها به صورت درست منتقل شود. در غیر این صورت متن داخل فایل‌ها به خطوطی بسیار کوتاه یا بسیار بلند تبدیل می‌گردد. در حالت انتقال فایل‌ها در مد متن، سه استاندارد مختلف برای انتقال کاراکترهای سر سطر وجود دارد. استاندارد مناسب را انتخاب کنید. همچنین مراقب کاراکترهای اضافی نرم‌افزارهای واژه پرداز باشید. از سوی دیگر، فایل‌های گرافیکی، تصاویر، فایل‌های صوتی و اجرایی و به عبارت دیگر هر چیزی که نمی‌توانید آن را در Notepad باز کنید باید در مد یا حالت دودویی یا باینری منتقل شوند. اگر نوع انتقال را برای هر قالب فایل بر اساس پسوند آن‌ها از قبل برای نرم‌افزار FTP مشخص کنید نیازی نخواهید داشت مد انتقال را هر بار به صورت دستی تغییر دهید.

دیواره آتش‌

در نرم‌افزار Excel با فعال نمودن قابلیت ذخیره خودکار فایل صفحه گسترده به صورت یک صفحه وب نیازی نخواهید داشت خودتان هر بار به طور دستی این کار را انجام دهید و می‌توانید در وقتتان صرفه‌جویی کنید.

اگر سایتتان را از کامپیوتر محل کار روزآمد کرده و به سرویس‌دهنده راه دور منتقل می‌کنید، احتمالاً کامپیوتر مزبور دارای یک دیواره آتش می‌باشد که نقل و انتقالات فایل‌ها را بین کامپیوتر شما و اینترنت زیر نظر دارد و جلوی دسترسی‌های غیر مجاز را می‌گیرد. حال چه این دسترسی از بیرون به کامپیوتر شما صورت گرفته باشد و چه از درون کامپیوتر شما به دنیای بیرون صورت گرفته باشد (که ارتباط نرم‌افزار FTP شما با سرویس‌دهنده راه دور از دید فایروال نیز در زمره مورد دوم قرار می گیرد.) لذا اگر نرم‌افزار FTP شما قادر به برقراری ارتباط با سرویس‌دهنده راه دور نمی‌باشد یکی از دلایل آن می‌تواند این قضیه باشد. در این صورت به منظور ارتباط با سرویس‌دهنده راه دور و انتقال فایل‌ها مجبور خواهید بود برای عبور از دیواره آتش، در حالت غیرفعال کار کنید. این حالت را در تنظیمات اتصال خود مشخص کنید تا مجبور نباشید هر بار آن را تغییر دهید.

انتشار خودکار

این نشانی مانند یک آدرس پست الکترونیک عادی به نظر می‌رسد و عمل می‌کند اما Spammerها برای به‌دست آوردن آن دچار مشکل خواهند شد، چرا که این آدرس پست الکترونیک، در حقیقت یک تصویر است که با تکه‌ای کدJavascript همراه شده است.تنها نرم‌افزارهای طراحی وب قادر به ایجاد فایل‌های HTML نیستند. شما به عنوان نمونه می‌توانید در نرم‌افزار Excel نیز فایل جداول خود را به صورت HTML تبدیل کنید. تنها کافی است خانه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینهFile>Save As Web Page را انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده، دکمه رادیویی ذخیره تمام خانه‌ها یا خانه‌های انتخاب شده را تنظیم کنید. با انتخاب گزینه Add interactivity صفحه‌ای با کنترل‌های پایه‌ای اکسل ایجاد خواهد شد. پس از آن، دکمه Publish را کلیک کنید. در همین پنجره در صورتی که مایل باشید می‌توانید گزینهAutoRepublish everythime this workbook is saved را علا‌مت بزنید که با این کار، نیازی نخواهید داشت به هنگام ذخیره فایل خود، هر بار این مسیر را تکرار کنید و نرم‌افزار اکسل هنگامی که شما فایل خود را ذخیره می کنید، به طور خودکار فایل HTML آن را نیز ایجاد می‌کند.

کشیدن و انداختن‌

شما می‌توانید برای انتقال فایل‌های سایت خود به سرویس‌دهنده، به جای یک نرم‌افزار FTP جداگانه، از مرورگر اینترنت نیز استفاده کنید. برای این کار کافی است آدرس ftp سرویس‌دهنده راه دور را در نوار آدرس مرورگر تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. پس از آن یک پنجره Log in ظاهر می‌شود که می‌توانید نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید. پس از آن، پوشه‌های سایت شما بر روی سرویس‌دهنده راه دور ظاهر می‌شود. درست به همان شکلی که پوشه‌های یکی از درایوهای محلی کامپیوتر خودتان دیده می‌شود. می‌توانید هر فایل یا پوشه‌ای را که مایل باشید تغییر نام دهید یا آن‌ها را حذف کنید و حتی می‌توانید درست مانند کشیدن و انداختن از پنجره یک درایو در کامپیوتر خود به پنجره درایوی دیگر، فایل‌ها را از پوشه سایت در حال طراحی در کامپیوتر خود، بر داشته و آن را در داخل پنجره مرورگر بیندازید. مرورگر خودش فایل‌ها را به سرویس‌دهنده انتقال خواهد داد. ارتباط شما با سرویس‌دهنده راه دور تا زمانی که پنجره‌های مرورگری که به سرویس‌دهنده راه دور به صورت FTP متصل شده‌اند باز است برقرار می‌ماند و پس از بستن همه این پنجره‌ها، مرورگر، ارتباط را خاتمه می دهد ( ارتباط FTP ایجاد شده با سرویس‌دهنده راه دور و نه ارتباط با اینترنت).

راهنمای قدم به قدم‌

FTP را خودکار کنید

برای اتصال FTP تنظیمات کاملی را مشخص سازید تا فایل‌های شما در محلی درست بر روی سرویس‌دهنده FTP قرار گرفته و با نامی درست منتقل شوند.

۱ پس از این که یک اتصال برای سایت خود ایجاد کردید، پوشه مبدا، یعنی محلی که فایل‌ها و صفحات سایت شما بر روی کامپیوتر شما قرار دارد را مشخص کنید. بر روی دکمه Advanced Properties کلیک کنید و در برگه Startup ، پوشه مقصد، یعنی پوشه‌ای که فایل‌ها و صفحات، پس از انتقال به سرویس‌دهنده در آن قرار خواهند گرفت را تعیین کنید. مد یا حالت انتقال فایل‌ها را بر روی Auto Detect قرار دهید، مگر این که به مشکل برخورد نمایید.

۲ هر سرویس‌دهنده‌ای با سرویس‌دهنده دیگر متفاوت است. لذا برای به دست آوردن یک نتیجه به خصوص، باید گزینه‌های مختلفی را تنظیم نمایید. در زبانهSession می‌توانید تعیین کنید که آیا نام‌ها تماماً با حروف کوچک ارسال شوند یا خیر و یا پسوندها در هر جلسه اتصال و انتقال فایل‌ها تبدیل شوند یا خیر. برای این کار گزینه Tools > Options > Convert را انتخاب کنید.

۳ به جای انتخاب مد انتقال متن یا ASCII و دودویی به صورت مستقل و جداگانه برای هر فایل، از منوی Tools زیر منوی Options و در آن، گزینه Extensions را انتخاب کنید و تمامی پسوندهایی را که قرار است در حالت متنی یا دودویی انتقال یابند، تعیین‌کنید. نرم‌افزار WS FTP Pro فایل‌های در حال انتقال را نیز به طور خودکار برای شما مرتب می‌کند.

استفاده از وبلاگ‌ها

اطمینان حاصل کنید که کد HTML صفحه وب شما به خوبی نوشته شده است. بسیاری از نرم‌افزارهای ویرایشگر صفحات وب، هنگام طراحی‌صفحات وب، کدهای HTML اضافی و به‌دردنخور در داخل آن‌ها قرار می‌دهند که باعث کند شدن روند بارگذاری صفحه در مرورگر می‌گردد.استفاده از یک سایت سرویس‌دهنده وبلاگ روش بسیار آسانی برای روزآمد کردن سایت است. چرا که می‌توانید از ابزارهای از قبل آماده شده توسط سرویس‌دهنده وبلاگ برای این کار استفاده کنید و متن جدید خود را به صفحه وب خود اضافه کنید. و فرقی هم نمی‌کند که از کجا و چگونه مطلب خود را برای سرویس‌دهنده‌ پست کنید. از طریق یک صفحه وب، از طریق پست الکترونیک در یک کافی‌نت یا از طریق سرویس ارسال پیام کوتاه موسوم به SMS در تلفن‌های همراه. سیستم موجود در سرویس‌دهنده وبلاگ پیام شما را گرفته و آن را به طور خودکار به صفحه وب شما اضافه می‌کند. لذا می‌توانید سایتتان را از هر کجای دنیا که بخواهید، بروز نمایید و مطالب جدید را به آن اضافه نمایید. برای اطلاع از نحوه به کارگیری مطالبی که برای سایت خود پست نموده‌اید، سری به این نشانی بزنید.

کنترل کنید و باز هم کنترل کنید

پس از این که تمامی صفحات سایت خود را به صورت دستی کنترل کردید، این کار را از طریق سرویس کنترل اعتباری که به همین منظور و به صورت مجانی در سایت کنسرسیوم جهانی وب (W۳C) قرار داده شده است نیز انجام دهید. سایت W۳C پس از بررسی سایت شما، اعلام می‌کند که آیا سایت دارای استانداردهای مناسب یک سایت خوب می‌باشد یا خیر.سایتتان را به‌صورت قابل دسترس برای همه افراد طراحی کنید.اگر دارای مشکل کوررنگی هستید ببینید رنگ‌ها چگونه به نظر می‌رسند و تأثیر آن‌ها را بر صفحات سایت خود ببینید.با به‌کارگیری نکاتی که در سایت کنسرسیوم جهانی وب و در این بخش قرار داده شده است صفحات سایت خود را به گونه‌ای بسازید که همه بازدیدکنندگان، از جمله افراد دارای ناتوانایی‌های جسمی و معلول نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

رنگ‌هایی را که در سایتتان به کار برده‌اید بررسی کنید.تعداد بسیار بسیار زیادی از مردم دچار کوررنگی هستند. اگر می‌خواهید ببینید صفحاتی که با مهارت و صرف وقت زیاد، طراحی کرده‌اید از دید چنین افرادی چگونه به نظر می‌رسد، صفحات خود را از طریق این سایت بارگذاری کنید و یا نکاتی را که در آزمایشگاه رنگ‌ها ذکر شده است مطالعه کنید تا از بازه رنگ‌هایی که افراد دارای کوررنگی قادر به تشخیص آن‌ها هستند اطلاع پیدا کنید.

از امتیازات ویژه‌ای که سرویس‌دهنده در مورد زبان‌های برنامه‌نویسی تحت سرویس‌دهنده در اختیارتان قرار می‌دهد اطلاع حاصل کنید.گزارش‌های آماری سایتتان را با دقت دنبال کنید و ببینید چه کسانی مراجعه می‌کنند و قصدشان از بازدید سایت شما چه بوده است.اگر قصد دارید اسکریپت‌هایی را که به یک زبان تحت سرویس‌دهنده (مانند ASP ) نوشته‌اید بر روی سایت خود قرار دهید، اطلاع حاصل کنید که آیا سرویس‌دهنده شما، زبانی را که شما با آن برنامه‌نویسی نموده‌اید، پشتیبانی می‌کند یا خیر (به عنوان مثال Perl یک زبان مشترک است که تقریباً همه سرویس‌دهنده‌ها آن را پشتیبانی می‌کنند) و پیگیری کنید که چه مواردی را لازم است رعایت کنید تا کدهایی که نوشته‌اید، واقعاً بر روی سرویس‌دهنده کار کند. اگر سرویس‌دهنده شما یک سرویس‌دهنده یونیکس باشد ممکن است قادر باشید به آن telnet نمایید و از فرمان CHMOD استفاده نمایید. بیشتر شرکت‌های فراهم کننده اینترنت اجازه نمی‌دهند که خودتان چنین کاری را انجام بدهید و لذا مجبورید از خود آن‌ها در این مورد بپرسید که سرویس‌دهنده، چه زبان یا زبان‌هایی را پشتیبانی می‌کند. اگر چنین است احتمالاً ممکن است محدودیت‌های دیگری هم در مورد اسکریپت‌هایی که می‌توانید در سایتتان استفاده کنید وجود داشته باشد. سعی کنید پیش از این که یک اسکریپت پیچیده را بنویسید در این مورد کسب اطلاع کنید.

اندازه مناسبی را انتخاب کنید

شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که همه بازدیدکنندگان سایت شما وضوح صفحه نمایش یکسان برای مشاهده آن استفاده نمایند یا همه، به هنگام بازدید از سایت شما، پنجره مرورگر خود را در حالت حداکثر اندازه آن مورد استفاده قرار داده باشند. از این رو سایت خود را در دقت‌های مختلف صفحه نمایش بررسی کرده و ظاهر آن را ببینید. اگر نرم‌افزار طراحی سایت شما قادر به پیش نمایش صفحات در دقت‌های مختلف صفحه نمایش نیست، از میله جستجوی سریع شرکت DQSD که آدرس سایت آن www.dqsd.net می‌باشد استفاده نمایید. این میله، پس از نصب در میله وظایف ویندوز قرار می‌گیرد و علاوه بر مهیا نمودن امکان جستجو از طریق Google برای شما و چندین سایت به درد بخور دیگر، می‌تواند یک سایت را در پنجره مرورگری با اندازه‌ای مشخص باز نماید. به طوری که مثلاً چنانچه قصد جستجو به دنبال چیزی را از طریقGoogle داشته باشید، دیگر نیازی ندارید خودتان یک پنجرهInetrnet Explorer باز کرده، سایت Google را بیاورید و در جعبه متن جستجو، نام چیزی را که به دنبال آن بگردید تایپ کرده و کلید Enter یا دکمه Search را بزنید. میله جستجوی سریع DQSD خودش همه این کارها را برای شما انجام می‌دهد. برای مشاهده یک سایت مانند http://www.mysite.com در یک وضوح به خصوص نظیر ۸۰۰X۶۰۰ نیز کافی است در جعبه متن میله DQSD بنویسید ” winres ۶۰۰X۸۰۰ http://www.mysite.com ” پس از آن، این میله یک پنجره مرورگر با اندازه مشخص شده باز کرده و سایت درخواستی شما را در آن نشان می‌دهد.

تنظیمات میزبانی وب‌

شما مجبور نیستید میزبانی سایت وب خود را به فراهم کننده اتصال به اینترنت خود بسپارید. در زیر، نکاتی ذکر می‌شود که می‌توانید آن‌ها را هنگام انتخاب یک میزبان در نظر داشته باشید.

بازی Frontpage

Frontpage Extensions مجموعه‌ای است که شما را قادر می‌سازد قابلیت‌هایی را به سایتتان اضافه کنید بدون آن که لازم باشد خودتان کدی برای استفاده از آن قابلیت‌ها بنویسید، مانند دفاتر یادبود یا Guest book ، فرم‌های پرس‌وجو، ابزارهای جستجو، پیمایش سایت و گالری‌های عکس. ببینید آیا میزبان شما Frontpage Extensions را پشتیبانی می‌کند یا خیر. در غیر این صورت نمی‌توانید از این ابزارها استفاده کنید. اگر سایت وب شما بر روی یک سرویس‌دهنده ویندوز قرار دارد می‌توانید در نرم‌افزار Frontpage از منوی File گزینه Open Web را انتخاب کرده و آدرس URL سایت خود را در پنجره ظاهر شده به عنوان نام سایت وب و نیز آدرس FTP سایت خود را به همراه نام کاربری و کلمه عبور آن وارد کنید تا به سایت خود متصل شوید و به طور زنده با سایت خود، کار کنید. در این حالت هر تغییری که به صفحات خود می‌دهید مستقیماً به سایت شما اعمال می‌شود.

بیت‌های پهنای باند

به سایت‌هایی که قول پهنای باند نامحدود را می‌دهند هرگز اعتماد نکنید. چرا که پهنای باند بالاخره یک مرز و محدودیتی دارد. ممکن است ما از این مرز اطلاع نداشته باشیم، اما بالاخره این مرز وجود دارد. چنین سایت‌هایی می‌توانند از شما پول اضافی مطالبه کنند و یا اگر سایت شما از محبوبیت بالایی برخوردار است آن را بدون اطلاع شما معلق کنند. بر اساس یک حساب سر انگشتی شما برای هر بیست‌هزار بازدید به پانصد مگا بیت پهنای باند نیاز خواهید داشت. بیشتر مردم نیز تنها یک صفحه از سایت شما را بازدید نمی‌کنند و احتمالاً به جاهای مختلف آن سر می‌زنند.

پشتیبان‌گیری را جدی بگیرید

سایت شما پشتیبان‌گیری نخواهد شد مگر آن که شما صریحاً چنین چیزی را درخواست کنید. همواره یک نسخه پشتیبان از سایت را در محل امنی قرار دهید، به خصوص اگر سایت شما یک سایت مبتنی بر پایگاه داده است که چیزی بیش از صفحات HTML ای که برای آن نوشته‌اید را در خود دارد.

کدام پایگاه داده

اگر قصد دارید از پایگاه داده کوچکی برای سایت خود استفاده کنید، ببینید آیا میزبان شما پایگاه داده اکسس یاODBC را پشتیبانی می‌کند یا خیر. برای سیستم‌های پیچیده‌تر، پشتیبانی از پایگاه‌داده‌های MySql یا SQL Server و یا ASP.NET را بررسی کنید اما درباره` مهارت‌های برنامه‌نویسی خود منطقی و واقع‌گرایانه برخورد کنید و چیزی را فرای توان خود انتخاب نکنید.

 

گزارش‌های آماری

ببینید چگونه می‌توانید دریابید چه تعداد بازدید کننده به سایت شما مراجعه می‌کنند، کدام صفحات را بیشتر سر می‌زنند، از کجاها می‌آیند و به دنبال چه چیزهایی می‌گردند.

فایل‌های پیش‌فرض به کار ببرید

بیشتر سرویس‌دهنده‌گان وب هنگام درخواست مشاهده یک سایت یا فولدری از یک سایت، به طور پیش‌فرض محل درخواست شده را به دنبال صفحاتی با نام‌های index ،default یا welcome با پسوند. htm . یاhtml جستجو می‌کنند و در صورت موجود بودن یکی از این فایل‌ها، آن را به مرورگر ارسال می‌کنند. لذا نیازی نیست شما برای تبلیغ سایت خود به دیگران بگویید مثلاً صفحه index.html را در سایت شما به آدرسhttp://www.mysite.com/index.html ببینند و می‌توانید به دیگران یک آدرس وب شسته رفته و تر و تمیز به صورتhttp://www.mysite.com بدهید. اما سعی کنید در هر یک از پوشه‌های سایت خود، یک فایل پیش‌فرض با یکی از نام‌های یاد شده در بالا قرار دهید. چرا که برخی از سرویس‌دهنده‌ها، هنگامی که درخواستی را برای مشاهده محتویات یک پوشه دریافت کرده و هیچ یک از فایل‌های پیش فرض را در آن پیدا نکردند، به جای آن، لیست کل فایل‌های داخل آن پوشه را نشان می‌دهند.

صفحاتتان را به صفحه پیش فرض لینک نکنید

به جای لینک نمودن یک صفحه به صفحه‌ای با نام پیش فرضی چون index.htm ، سعی کنید صفحه مورد نظر را به پوشه‌ای که صفحه پیش فرض در آن قرار دارد لینک کنید. چرا که بیشتر مرورگرها تشخیص نمی‌دهند کهwww.mysite.com/books وwww.mysite.com/books/index.htm در حقیقت معادل هم هستند، لذا ممکن است بازدیدکنندگان سایت شما لینک‌هایی را که قبلاً دیده‌اند با رنگی درست مشاهده نکنند (توجه کنید که مرورگرها، در یک صفحه وب، لینک‌هایی را که قبلاً مشاهده کرده‌اید به رنگی دیگر نشان می‌دهند تا بدین طریق متوجه شوید که کدام لینک‌ها را از آن صفحه، مشاهده کرده‌اید). برای یک لینک، یک آدرس را به کار ببرید و در همه جاهای دیگر نیز همان را مورد استفاده قرار دهید. این کار باعث می‌شود که در صورت نیاز به انجام تغییر، این کار سریعتر انجام شود. اگر هنگام کنترل نمودن صفحاتی که طراحی کرده‌اید، استفاده از لینک به پوشه، در کامپیوتر شما جواب نمی‌دهد و به جای آن لیستی از محتوای پوشه مورد نظر به شما نشان داده می‌شود، فقط بر روی صفحه پیش فرض در آن پوشه کلیک کنید.

برای فایل‌های سایت خود ساختاری سلسله مراتبی ترتیب دهید

طبیعتاً جالب نخواهد بود اگر تمام صفحات و فایل‌های سایت خود را در ریشه سایت قرار دهید. اگر برای فایل‌ها و صفحات سایت خود ساختاری را در نظر بگیرید، مدیریت آن‌ها راحت‌تر انجام می‌شود. بدین ترتیب به هنگام حل یک مشکل در بخشی به خصوص از سایت، تنها با فایل‌های درگیر در همان مشکل سر و کار خواهید داشت و اگر این قسمت، قسمتی است که عموماً آن را بروز رسانی می‌کنید، حذف فایل‌های قدیمی از آن به آسانی انجام خواهد شد. شما همچنین می‌توانید فایل‌ها را براساس نوع آن‌ها دسته‌بندی کنید. مثلاً فایل‌های گرافیکی را در یک پوشه، فایل‌های صوتی را در یک پوشه و کدهای اسکریپت را در یک پوشه مجزا قرار دهید. سعی کنید حتماً پیش از آغاز کار سایت، این ساختار را مشخص کنید. چرا که اگر ساختاری را به صورت موقت ایجاد کرده و به طراحی سایت بپردازید و بعد تصمیم بگیرید تغییری در این ساختار ایجاد نمایید، باید کلیه لینک‌های مربوط به ساختار قبلی را در کل صفحات سایت تغییر دهید. با این کار، حتی مدخل‌های موتور جستجو (در سایت شما یا موتورهای جستجوی دیگر) نیز از اعتبار خواهد افتاد و به هنگام جستجو، ممکن است آدرس صفحه‌ای را بدهند که دیگر وجود ندارد یا به جای دیگری منتقل شده است.

از علامت تقسیم (/:slash) استفاده کنید.

همیشه سعی کنید در انتهایURL هایی که به پوشه‌ها ربط داده و در صفحات سایت خود به عنوان لینک به کار می‌برید، یک کاراکتر (slash) “/” قرار دهید. به عنوان مثال اگر آدرس www.mysite.com/books را بدون به کارگیری کاراکتر “/” در انتهای آن استفاده کنید، مرورگر شما ابتدا از سرویس‌دهنده، فایلی با نام books را درخواست می‌کند و در صورتی که چنین فایلی وجود نداشته باشد، سرویس‌دهنده به مرورگر این مطلب را اطلاع می‌دهد که به انتهای آدرس درخواستی، یک “/” اضافه کند و مجدداً درخواست را ارسال کند. این به معنی طولانی‌ترشدن زمان بارگذاری صفحه بوده در ضمن ممکن است و نه رنگ‌بندی لینک‌های دیده شده و ملاقات نشده به صورت درست انجام شود و نه لینک‌های نسبی در مرورگرهای بسیار قدیمی، کار خواهد کرد.

نسبی کار کنید

ساختار دایرکتوری سرویس‌دهنده وب راه دور قطعاً مشابه ساختار دایرکتوری کامپیوتر شما نخواهد بود. لذا در لینک‌های خود هرگز از آدرس‌دهی مطلق (شامل نام درایو و مسیر دقیق پوشه‌ها از ریشه تا فایل مورد لینک) استفاده نکنید چرا که چنین لینکی قطعاً پس از بارگذاری صفحه وب حاوی آن بر روی سایت در سرویس‌دهنده راه دور، کار نخواهد کرد. حتی اگر هم نام یکی از پوشه‌های به کار رفته در یک لینک را تغییر بدهید، باید کل لینک‌هایی که نام این پوشه، در بخشی از آن‌ها به کار رفته است را در کل سایت خود تغییر بدهید. به جای این که خودتان به صورت صریح محل فایل لینک شده را طی یک آدرس‌دهی مطلق در تمامی لینک‌ها مشخص کنید، از دستور BASE HREF برای مشخص کردن مبدا تمامی لینک‌های یک صفحه استفاده کنید و همچنین از URLهای نسبی به دایرکتوری قبل و بعد در صورت نیاز استفاده نمایید. رعایت چنین موردی، سایت شما را تماماً به سایتی قابل حمل مبدل خواهد ساخت.

کمک کنید دیگران بتوانند سایت شما را در دنیا پیدا کنند

تعداد بی‌شماری بسته‌های نرم‌افزاری و سرویس‌های آن‌لا‌ین وجود دارند که قول می‌دهند سایت شما را در موتورهای جستجو ثبت کنند، صفحات شما را بهینه کنند (از لحاظ این که در آن‌ها تغییراتی را ایجاد کنند که سریع‌تر توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند) و در کل، رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بالا ببرند. اگر زندگی سایت شما به بازدیدکنندگانش محتاج نمی‌بود مجبور نبودید پولی خرج کنید.ببینید موتورهای جستجو در سایت‌ها به دنبال چه چیزهایی می‌گردند و اطمینان حاصل کنید که شما آن چیزی را که موتورهای جستجو برای ثبت سایت یا صفحات سایت شما در پایگاه‌های داده خود نگاه می‌کنند، در سایت یا صفحات خود و در جای درست آن، قرار داده‌اید. اما با این وجود، در این مورد خیلی خود را به دردسر نیندازید چرا که سایت‌هایی مانند Google مکرراً فاکتورهای رتبه‌بندی سایت‌ها را در موتور جستجوی خود تغییر می‌دهند.

صفحات ممکن است یک بار به بالای لیست‌های رتبه‌بندی صعود کنند و یک بار نیز در سطرهای پایین قرار بگیرند. از این رو بهتر است وقت خود را صرف بهتر نمودن سایت خود بنمایید تا به بهبود رتبه‌بندی سایت خود در موتورهای جستجو فکر کنید.اطمینان حاصل کنید که هر صفحه از سایت شما حتماً یک عنوان مشخص داشته باشد و این که تگ TITLE در کدHTML صفحه شما، اولین جزء از قسمت HEAD و نه آخرین جزء است. برای همه تصاویر خود خصوصیت ALT را مشخص کرده و تصاویر را از طریق این خصوصیت توضیح دهید. نه تنها موتورهای جستجو رتبه بهتری به صفحات شما به خاطر انجام این کار می‌دهند بلکه این کار به کسانی که از یک دستگاه صفحه‌خوان برای بازدید سایت شما استفاده می‌کنند نیز کمک می‌کند. موتورهای جستجو بعضی مواقع نگاه می‌کنند که سایت شما در چه تاریخی برای آخرین بار بروزرسانی شده است، لذا سایت خود را همیشه روزآمد نگه‌دارید و تمامی لینک‌های آن را از لحاظ صحت کارکرد کنترل کنید.

تگ‌های META در صفحات از اهمیت بسیاری برخوردارند. اما آن‌ها تنها نکته‌ای نیستند که موتورهای جستجو به آن توجه می‌کنند. چرا که بسیاری از افراد از این تگها سوء استفاده می‌کنند. در بخش META با این فکر که توجه افراد بیشتری را به سایتتان جلب کنید از کلمات و ترکیباتی که ارتباطی با محتوای سایت و صفحات شما ندارند استفاده نکنید، چرا که با این کار رتبه‌بندی شما پایین خواهد آمد و بازدیدکنندگان شما نیز خشمگین خواهند شد زیرا درمی‌یابید که وعده‌های شما دروغین بوده است در نتیجه سایت شما را ترک کرده و هرگز باز نمی‌گردند.

نام‌های کوتاه یا بلند

اهمیتی ندارد که برای نام صفحات سایت خود از پسوند htm. استفاده می‌کنید یا html. چرا که امروزه تمامی مرورگرها هر دو پسوند را می‌شناسند و قادر به دریافت و نمایش صفحاتی با هر یک از دو پسوند یاد شده هستند. اما برای ایجاد و کنترل نمودن آسانتر لینک‌ها، تنها از یکی از این دو پسوند استفاده کنید. اگر نمی‌توانید پسوند مورد نظر خود را در ابزارهای ویرایشی خود پیدا کنید، ممکن است نرم‌افزار FTP شما قادر باشد پسوندها را برای شما تغییر بدهد. شما مجبور نیستید الزاماً از سیستم نام‌گذاری ۳.۸ (۸ کاراکتر برای نام و ۳ کاراکتر برای پسوند) استفاده نمایید. اما دقت کنید که نام‌هایی که به کار می‌برید خیلی طولانی نبوده و به راحتی قابل تشخیص باشند.

مراقب حساسیت به حروف باشید

بسیاری از سرویس‌دهنده‌ها از سیستم عامل یونیکس یا لینوکس استفاده می‌کنند که بر خلاف سیستم‌های ویندوز، در آن‌ها اسامی فایل‌ها و دایرکتوری‌ها از حساسیت به بزرگی و کوچکی حروف برخوردارند. به عنوان مثال اگر شما فایلی با نام GreatPhoto.jpg را بر روی سایت خود بارگذاری کنید و در لینک به این فایل،GREATPHOTO.jpg را به کار ببرید، لینک شما کار نخواهد کرد. سعی کنید همیشه تمامی اسامی را با حروف کوچک استفاده کنید تا سردرگم نشوید. برنامه ویرایشگر صفحات‌وب یا نرم‌افزار FTP باید گزینه‌ای برای تبدیل نام فایل‌ها به حروف کوچک پیش از انتقال آن‌ها به سرویس‌دهنده داشته باشد.

پایگاه داده خود را FTP کنید

از میله وظیفه (taskbar) محصول شرکت DSQD برای مشاهده سایت خود در دقت‌های مختلف صفحه نمایش استفاده کنید.شما معمولاً نمی‌توانید داده‌ها یا رکوردهای جدید را به شیوه‌ای که به راحتی در کامپیوتر خود به پایگاه داده اضافه می‌کنید، به طور دستی وارد پایگاه داده‌ای که بر روی سرویس‌دهنده وب قرار دارد وارد نمایید. اگرچه امکان انتقال ساختار پایگاه داده به سرویس‌دهنده راه دور و سپس وارد کردن داده‌ها در آن وجود دارد اما این کار در صورت زیادبودن داده‌ها وقت‌گیر است. به جای آن سعی کنید داده‌ها را از قبل در پایگاه داده خود مانند Access وارد کنید و سپس فایل پایگاه داده را به سرویس‌دهنده راه دور انتقال دهید.

آدرس پست الکترونیک خود را مخفی کنید

این که دوستان و آشنایان به راحتی آدرس تماس شما را ببینند و با شما تماس بگیرند خوب است، اما قطعاً دوست نخواهید داشت که فرستندگان هرزنامه‌ها و Spammer ها نیز آدرس پست الکترونیک شما را از سایتتان بردارند تا هرزنامه‌ها را به سمت شما سرازیر کنند. به جای تایپ آدرس پست‌الکترونیک خود در صفحات سایت، آن را به صورت یک تصویر گرافیکی در آورید و یک تکه کد Javascript بنویسید که آدرس اصلی را مخفی نگه‌می‌دارد اما اجازه می‌دهد هنگامی که بازدید کنند‌گان بر روی آن تصویر کلیک می‌کنند، نرم‌افزار سرویس‌گیرنده پست الکترونیک آ‌ن‌ها مانندOutlook بارگذاری شود تا بتوانند به آدرسی که نوشته‌اید، نامه ارسال کنند. این شیوه، جلوی بسیاری از اسپمرها را می‌گیرد. در این صفحه چگونگی انجام این کار توضیح داده شده و نمونه یک کد اسکریپت قرار داده شده است.

گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد

مطالب مرتبط

همه چیز درباره پیام رسانهای ایرانی
آموزش استفاده از پیام رسان آی گپ
آموزش استفاده از پیام رسان بله
آموزش استفاده از پیام رسان سروش
آموزش برداشتن رمز عبور فایل Zip و Rar
آموزش تصویری‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها در آفیس 2016
آموزش بهترین فرمت برای دانلود فیلم ها در اینترنت
آموزش تصویری راه های نفوذ به کامپیوتر خود را مسدود کنید
آموزش تصویری تنظیمات پروکسی سرور در مرورگرهای مختلف
آموزش چرخاندن ویدیو و فیلم با نرم افزار Windows Movie Maker
آموزش محافظت از پسوردهای خود
آموزش قفل گذاشتن روی سی دیcd
آموزش ذخیره کردن صفحه وب به صورت PDF
آموزش کپی کردن متن های اینترنت که قفل شده اند
آموزش حذف حساب کاربری خود از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی
آموزش ارسال SMS رایگان از اینترنت به گوشی ها
آموزش 12 نکته خواندنی که برای رایت کردن CD و DVD بایستی بدانید!
آموزش تصویری چگونه در سیستم‌عامل‌‌های مختلف فایل‌ها و پوشه‌های خود را مخفی کنیم؟
آموزش کار با نرم افزار CorelDRAW
آموزش تعاملی نرم افزار فلش(Flash cs6)
آموزش بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار!
آموزش ۲۸ روش برای کسب درآمد از سایت و وبلاگ
آموزش نرم افزارهای پولی را به صورت رایگان کرک کنید!
آموزش چگونگی کپی و پرینت فایل های PDF محافظت شده
آموزش سه کاربرد فوق العاده از وب کم که تا به حال نمی‌دانستید!
آموزش چگونه دکمه‌های آزار دهنده مجازی در ال‌جی G3 را حذف کنیم؟!
آموزش ارسال پیامک از تلفن ثابت
آموزش کاربردهای مختلف بلوتوث
آموزش دانلود چیست؟ Download
آموزش تصویری ساختن آی دی یاهو از طریق مرورگر کروم
آموزش کامل افزایش آمار بازدید وبلاگ وسایت شما
آموزش بيش از 200 نوع از كليد هاي ميانبر
آموزش 8 شوخی ساده و بامزه کامپیوتری برای فریب دوستانتان
آموزش نکات و ترفندهای چاپ در CSS
آموزش برطرف نمودن خطای USB Device Not Recognized
آموزش چند روش ساده برای قراردادن تصویر(فایل JPG )در متن ایمیل
آموزش تصویری ارسال فایلهای حجیم با ایمیل
آموزش دسترسی به تمام تلفنهای 118 ازطریق اینترنت
آموزش چگونه اقدام به فرستادن ایمیل های«خودویرانگر» کنیم؟
آموزش چگونه مانع بازگشت فایل های حذف شده شویم
آموزش ایجاد پوشه های مخفی رمزدار، بدون برنامه جانبی
آموزش مشاهده فولدرهای مخفی شده توسط ویروس
آموزش نوشتن اس ام اس در کامپیوتر، ارسال توسط گوشی !!!
آموزش ویکی پدیای فارسی به صورت آفلاین بر روی آندروید
آموزش در نظر نگرفتن زمان برای یافتن بلوتوث گوشی
دانلود فلش پلیرجدید- Flash Player(نسخه 13.0.0.206)
آموزش بهترین کلیدهای میانبر روی کیبورد که معمولا از آنها استفاده نمی‌کنیم!
آموزش تصویری قدم به قدم ساخت ترول
آموزش رفع ۵ مشکل عمومی در ویندوز فون ۸
آموزش ترفندهایی برای تایپ کردن سریع تر

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7387
کل نظرات : 1244
افراد آنلاين : 23
تعداد اعضا : 7671
بازديد کل سايت : 17,585,520

چت باکس

[My_Chat_Box]