در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبلیغات شما اینجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

بهترین مدرس زبان کیست؟

 بهترین مدرس زبان کیست؟

اگرمدتی را صرف یادگیری یک زبان خارجی نموده باشید یقینا تجارب مختلفی از مدرسین گوناگون با قیافه ها، سن، اندازه و قومیت های مختلف داشته اید. و اینکه هر کدام از این معلمین در شیوه ای خاص از تدریس دارای تبحری خاص بوده اند.

عموما افراد نسبت به معلمین گوناگون واکنشهایی متفاوت از خود بروز داده و  میزاان مقبولیت معلمین را بر اساس معیارهایی چون جنسیت، سن و سابقه تدریس آنها می سنجند. بی شک شما نیز بی آنکه بدانید معلمین خود را بر اساس برخی معیارهای ناخودآگاه انتخاب می کنید. در ادامه معیارهای دانش آموزان را در سنجش یک معلم ایده آل بررسی می کنیم.

۱- آقا در مقابل خانم

در حرفه تدریس هنوز تعصب جنسیتی به شدت موج می زند. تمایل دانش آموزان به معلمین خانم در سنین پایین تر بیشتر است . خوشبختانه هر چه سن دانش آموزان بالاتر می رود این تعصب در آنها کم رنگ تر می شود.  تا جایی که در بزرگسالی تقریبا محو می شود. کارشناسان معتقدند فراگیران نوجوان پسرو نیز مردان به منظور الگو برداری از معلمین خود تمایل بیشتری به معلمین مرد دارند.

۲- معلمین بومی زبان در مقابل معلمین غیر بومی زبان

از دیگر مواردی که در محافل آموزش زبان موجی تازه ایجاد کرده بحث برسر این است که کدام گروه برترند: مدرسین بومی زبان یا مدرسین غیربومی زبان؟ غالب دانش آموزان ابراز می دارند که  با معلمین بومی زبان احساس راحتی بیشتری دارند تا با معلمین غیر بومی زبان. و البته سر منشا این استدلال نیز آن است که معلمین بومی زبان درک بهتری از آن زبان دارد و علاوه بر لهجه اصیل تر درک عمیق تری از مفاهیم فرهنگی آن زبان دارند. طی تحقیقات انجام شده مشخص شده که بومی بودن یا غیر بودن معلمین به هیچ عنوان معیار برتری به حساب نمی آید. شاید معلمین بومی زبان نسبت به معلمین غیر بومی از سیالی کلام بهتری برخوردار باشند لیکن باید در نظر داشت که معلمین غیر بومی نیز امتیاز منحصر به فرد خود را دارا هستند و آن اینکه آنها خود پروسه یادگیری یک  زبان خارجی را شخصا تجربه نموده و بر اساس تجربه، می توانند مسایل را راحت تر تشریح نموده و مشکلاتی را که فراگیران در یادگیری زبان با آن مواجه خواهند شد را پیش بینی و به آنان یاد آوری کنند.  نتیجه آن که ملیت مدرسین لزوما دلیلی بر توانمند تر بودنشان نیست.

۳- معلم جوان در مقابل معلم مسن سال

بحث دیگری که درزمینهٔ آموزش زبان وجود دارد این است که سن مدرسین را نباید معیار برتری یا پایین‌تر بودنشان تلقی نمود. به این دلیل که افراد در تمام گروه‌های سنی دارای ویژگی‌های شخصیتی منحصربه‌فردی هستند که این ویژگی‌ها هر یک درروند آموزش تأثیرات متمایز به خود را ایفا می‌کنند. معلمین جوان‌تر از انرژی بیشتری برخوردارند از دیگر سو بسیاری از کارفرمایان از استخدام مدرسین جوان به‌ویژه فارغ‌التحصیلان تازه‌کار هراس دارند. مدرسین جوان به‌سرعت بادانش آموزان طرح دوستی می‌ریزند که خود موضوعی است که چندان به مذاق مؤسسات آموزشی خوش در‌نمی‌آید. مدرسین مسن سال دارای تجربه بیشتری هستند و عموماً باسوادتر و در کلاس داری توانمندی بیشتری از خود نشان می‌دهند. لیکن این دیدگاه نیز وجود دارد که مدرسین پیر دارای متدهای آموزشی قدیمی و کسالت‌بار هستند. که البته هردو این استنباط‌ها اشتباه هستند. بر اساس آمار اینترنتی ۸۴% افراد معتقدند که سنجش توانمندی معلمین بر اساس معیار سن آن‌ها بسیار مخرب  نادرست است. ادامه این مطلب را در قسمت دوم این مقاله با همین عنوان مطالعه کنید.

در قسمت اول این مقاله معیارهای دانش آموزان را در سنجش یک معلم ایده آل بررسی کردیم. در این مقاله به برسی این موضوع می‌پردازیم که کدام نوع کلاس‌های آموزش زبان مؤثرترند. آیا کلاس‌های آنلاین بهترند یا حضوری؟ کلاس‌های خصوصی مناسب‌ترند یا خصوصی؟

خصوصی یا گروهی؟

کلاس‌های خصوصی و گروهی هرکدام دارای محاسن و معایب خاص خود هستند. اگر برنامه کاری فشرده‌ای دارید احتمالاً کلاس‌های خصوصی گزینه مناسب‌تری هستند چراکه مدرس می‌تواند برنامه کلاس را مطابق با برنامه کاری شما تنظیم کند. از دیگر امتیازات این دسته کلاسها  این است  که  زمان کلاس تماماً به شما اختصاص‌ یافته و بنابراین معلم می‌تواند کلاس را بر اساس نیازهای یادگیری شما طراحی کند که درنتیجه رشد سریع‌تر شمارا در یادگیری به دنبال خواهد داشت.

از دیگر سو، کلاس‌های گروهی نیز دارای محاسن خاص خود می‌باشند. روش تدریس مدرس در کلاس‌های گروهی کاملاً متفاوت از کلاس‌های خصوصی است. همچنین زبان آموزان فرصت تجربه حضور در گروه  را تجربه خواهند کرد. در این دسته کلاس‌ها زبان جویان به تعامل با دیگر همکلاسی‌های خود ترغیب شده و با لهجه‌ها و شیوه‌های بیان گوناگون آشنا می‌شوند. همچنین فعالیت‌های گروهی موجب می‌شوند زبان جویان از لاک دفاعی خود بیرون آمده و در محاورات جسورانه‌تر عمل کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که دانش‌آموزانی که در فعالیت‌های گروهی شرکت می‌کنند از اعتمادبه‌نفس بالاتری برخوردارند. بااین‌حال انتخاب کلاس‌های گروهی یا خصوصی بستگی به نظر خودتان دارد.

کلاس‌های آنلاین یا حضوری؟

در عصر ما که عصر پیشرفت فن‌آوری است ظاهراً بی‌آنکه لازم باشد پای خود را از خانه بیرون بگذاریم دسترسی به همه‌چیز از طریق اینترنت امکان‌پذیر است. حال سؤال این است که  آموزش زبان از طریق اینترنت تا چه میزان قابل‌اعتماد است؟ یکی از مزایای اینترنت در این خصوص این است که  افراد امکان انتخاب‌های فراوانی دارند. مثلاً شما ناچار نیستید از بین چند گزینه یا فقط از یک منطقه خاص معلم خود را انتخاب کنید. اگر بخواهید ژاپنی یاد بگیرید احتمالاً ناچارید هر معلمی را که آموزشگاه به شما معرفی کند بپذیرید بی‌آنکه نسبت به این امر راضی باشید یا خیر. لیکن از طریق آموزش آنلاین می‌توانید هر معلم بومی زبان را از هر نقطه جهان  برای آموزش خود انتخاب نموده و  در کنار یادگیری زبان  از او بافرهنگ مردمش نیز آشنا شوید.

اگرچه در سیستم آموزش آنلاین ظاهراً  اختیار همه‌چیز در دست شماست، اما بسیاری از مدرسین بر این باورند که کلاس‌های گروهی یکسر و گردن از کلاس‌های آنلاین  بالاترند. طبق بررسی‌ها، تعامل رودررو بین مدرس و زبان جو در کلاس‌های حضوری نسبت به کلاس‌های آنلاین نه‌تنها مؤثرتر انجام می‌گیرد  بلکه باعث ایجاد رابطه‌ای صمیمی‌تر بین مدرس و زبان‌آموز می‌شود و یادگیری را تعمیق می‌بخشد. ضمناً  در آموزش به  شیوه آنلاین  یادگیری‌هایی که از طریق اشارات کلامی و ایماواشاره انجام می‌شوند در صفحه چهارده اینچی کامپیوتر زبان جو تماماً از بین می‌روند.به‌غیراز موارد یادشده آموزش به شیوه آنلاین امکان یافتن شیوه‌های خلاقانه در تعامل بادانش آموزان را از مدرسین تا حدود زیادی سلب می‌کند.  خلاصه آنکه یادگیری به شیوه‌های خصوصی و آنلاین یا به‌صورت گروهی هرکدام دشواری‌ها و نیز هیجانات خاص خود را به همراه دارد. بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد یافتن بهترین کلاس آموزش زبان انگلیسی  تصمیم بگیرید. سپس خود به تجربه ببینید کدام شیوه برای شما مناسب‌تر است. و در طول دوره‌ی آموزشی میزان یادگیری خود را با شرکت در آزمون تعیین سطح رایگان ارزیابی کنید. کسی چه می‌داند شاید هر دو گزینه آنلاین و حضوری آن‌قدر موردپسندتان واقع شد که تصمیم بگیرید هر دو را باهم ادغام کنید. درنهایت تصمیم شما هر چه که باشد با شرکت در دوره آموزش زبان انگلیسی  قطعاً مسیر زندگی خود را به‌سوی موفقیت تغییر خواهید داد.

سایت آموزشی مجازی آنلاین www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
برچسب ها : بهترین مدرس زبان کیست؟ , زبان خارجه-نمونه سوال زبان انگليسي-سوال تستي زبان انگليسي-English-لغات انگليسي-اصطلاحات انگليسي-زبان انگليسي دور ,

مطالب مرتبط

آموزش چرا قادر به مکالمه روان نیستیم؟
گزارشی از درآمد باورنکردنی آموزشگاههای زبان در ایران
آموزشگاه زبان خوب را چگونه بشناسیم ؟
زبان انگلیسی را به جهنم تبدیل کنید
آموزش نکات مهم برای هر زبان آموز در روز جمعه
آموزش راهکارهای موفقیت در کلاس زبان انگلیسی
آموزش اسم توله حیوانات به انگلیسی
آموزش 5روش یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم
آموزش تقویت یادگیری سریع زبان انگلیسی با نرم افزارSRS
آموزش یادگیری انگلیسی بازرگانی
آموزش حفظ لغات انگلیسی به روش باب اسفنجی
معرفی 9 فیلم برتر کلاسیک برای یادگیری زبان انگلیسی
توضیح کامل درباره پفک در زبان انگلیسی
بررسی کتاب های درسی زبان انگلیسی در مدارس ایران
آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار
آموزش نحوه نوشتن رزومه Curriculum Vitae (انگلیسی با ترجمه فارسی)
آموزش یادگیری واژگان زبان انگلیسی بدون فراموشی
مشکلات آموزش زبان انگلیسی در ایران
10اصطلاح درمورد کلمه "TIME"
یادگیری زبان در خواب، آیا واقعی است یا رویاست؟؟؟
مزایای استفاده از آهنگ های انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی
آموزش چند نکته جالب و جذاب در زبان انگلیسی
آموزش7نکته برای فراگیری زبان از مترجمان TED
آموزش ۴ نکته‌ای که معلمین انگلیسی به شما نگفته‌اند!
آموزش ارتقا اسپیکینگ هنگام سفر به یک کشور خارجی زبان
آموزش تسلط بر زبان انگلیسی
آموزش از سیر تا پیاز یادگیری زبان انگلیسی
کامل ترین آموزش الفبای زبان انگلیسی
دانلود پاورپوینت متفرقه آموزش زبان انگلیسی
آموزش حل مشکل فراموشی املای کلمات در زبان انگلیسی و دیگر زبان ها
متن کامل قرآن کریم با ترجمه انگلیسی به تفکیک سوره (مخصوص رایانه)
آهنگ های خارجی همراه متن و ترجمه فارسی
خصوصیت زنان و مردان به زبان انگلیسی
21 پيشنهاد براي يادگيري سريع تر زبان انگلیسی
آموزش مهمترین نکات در Listening زبان انگلیسی
چند مثال تصویری با Wh questions
رایج ترین سوال در تعیین سطح زبان انگلیسی
آموزش 50راه جادویی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی
تفاوت آموزش زبان انگليسي در موسسات زبان و مدارس
آموزش کلمات و جملات کاربردی در کلاسهای زبان انگلیسی
با استفاده از این اصطلاحات انگلیسی معلمتون رو تحت تأثیر قرار بدید!
آموزش تفاوت برخی کلمات هم معنی در زبان انگلیسی
دانستنیهای جالب در زبان انگلیسی
شوخی با کلمات انگلیسی
آموزش چگونه تست زبان انگلیسی بزنیم؟
آموزش روزهای هفته و واژه های مرتبط به زبان انگلیسی
آموزش بیان احساسات در زبان انگلیسی(Emotions)
واژه دوست داشتن به 100 زبان زنده دنیا
آموزش نکاتی در مورد تلفظ در زبان انگلیسی
آموزش جملات وابسته ﻴا جمله واژه های موصولی درزبان انگلیسی

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7340
کل نظرات : 1205
افراد آنلاين : 39
تعداد اعضا : 7401
بازديد کل سايت : 14,622,477

چت باکس

[My_Chat_Box]