در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبلیغات شما اینجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

ترفندهای جالب درباره تب ها در فایرفاکس

ترفندهای جالب درباره تب ها در فایرفاکس

یکی از قابلیت هایی که از همان ابتدای تولد فایرفاکس موجب محبوبیت آن شد، پشتیبانی از مرور صفحات وب به صورت برگه ای بود.

ترفندهای جالب درباره تب ها در فایرفاکس

وجود تب ها در مرورگر باعث راحتی کار در هنگام مرور صفحات وب شده و شما را از باز کردن چندین پنجره مرورگر خلاص می کند. هم اکنون قصد داریم تا مجموعه ای از ۱۱ ترفند مفید مرتبط به تب ها در فایرفاکس را برای شما بازگو کنیم که باعث توسعه کار با تب ها در مرورگر شده و این بخش از مرورگر را بیش از پیش مهم جلوه می دهد. البته به جز یکی از ترفندها که با ۱۰ تای دیگر در تضاد است!

۱. حفاظت و قفل کردن تب ها

اگر در اندیشه پیشرفته کردن تب ها در فایرفاکس هستید افزونه ای به نام Tab Mix Plus وجود دارد که مختص همین کار است. مهم ترین قابلیت این افزونه حفاظت از تب ها و قفل نمودن آنها است. فرض کنید چندین تب باز کرده اید و یکی از تب ها برایتان اهمیت زیادی دارد. برای جلوگیری از این که تصادفاً آن را ببندید کافی است پس از نصب این افزونه بر روی تب راست کلیک کنید و Protect Tab را انتخاب کنید.

از این پس تب مورد نظر حفاظت شده است و در صورتی که تصادفاً دکمه Close این تب را بزنید بسته نمی شود. پس از پایان کار نیز می توانید مجدد بر روی تب راست کلیک کرده و Protect Tab را انتخاب کنید تا تب از حالت حفاظت شده خارج شود. شما با این افزونه حتی می توانید تب ها را قفل کنید! به این صورت که صفحه حاضر در تب شما همواره قفل شده و تغییر نمی کند، به طوری که امکان درج آدرس جدید در نوار آدرس مرورگر نیست و صفحه عوض نمی شود. حتی با کلیک بر روی لینک ها هم صفحه در تب جدیدی باز می شود و تب دست نخورده باقی می ماند. برای فعال و غیرفعال سازی آن کافی است بر روی تب مورد نظر راست کلیک کرده و Lock Tab را انتخاب کنید.

افزونه Tab Mix Plus را می توانید از https://addons.mozilla.org/en US/firefox/addon/۱۱۲۲ نصب کنید.

۲. انتخاب یک تب خاص با استفاده از کیبورد

در فایرفاکس قابلیت جالبی برای افرادی که تعداد تب زیادی باز می کنند وجود دارد. شما با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد می توانید سریعاً به تبی که مد نظرتان است بروید و در وقت خود صرفه جویی کنید. بدین صورت که:

Ctrl+۱: رفتن به اولین تب موجود.

Ctrl+۹: رفتن به آخرین تب موجود.

۸ تا Ctrl+۲: رفتن به تب شماره ۲ تا ۸. به عنوان مثال Ctrl+۵، پنجمین تب موجود را باز می کند.

همچنین با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+Tab می توانید بین تب ها گردش کنید.

۳. ایجاد نسخه مشابه از یک تب در یک پنجره جدید

فرض کنید قصد دارید تا به طور سریع یک تب موجود را کلاً در یک پنجره جدید فایرفاکس باز کنید. برای اینکار نیازمند افزونه Tab Mix Plus که در قسمت اول معرفی شد هستیم. ابتدا این افزونه را نصب کنید. از آنجایی که این قابلیت به طور پیش فرض در افزونه فعال نیست ابتدا به Tools > Add ons بروید. بر روی Tab Mix Plus راست کلیک کرده و Options را انتخاب کنید. سپس به تب Menu و قسمت Tab Context Menu بروید. حالا تیک گزینه Duplicate in New Window را بزنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید. اکنون در صورتی قصد ایجاد نسخه مشابه از یک در یک پنجره جدید را داشته باشید کافی است بر روی تب مورد نظر راست کلیک کرده و Duplicate in New Window را انتخاب کنید یا از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+N استفاده کنید.

۴. چندین ردیف تب در یک پنجره

اگر اهل باز کردن تب های زیاد باشید، حتماً می دانید که پیدا کردن یک تب خاص در میان لیست تب ها چه کار مشکلی است. چرا که تب ها در فایرفاکس تنها در نوار و ردیف به صورت پشت هم قرار می گیرند. اما آیا به این موضوع فکر کرده اید که می توانید چندین ردیف تب داشته باشید؟ به صورتی که تب ها پس از رسیدن به انتهای پنجره در زیر هم قرار می گیرند. برای انجام چنین کاری باز هم نیازمند افزونه Tab Mix Plus هستید. پس از نصب آن جهت فعال سازی استفاده از چندین ردیف تب، به Tools > Add ons بروید. بر روی Tab Mix Plus راست کلیک کرده و Options را انتخاب کنید. سپس به تب Display و قسمت Tab Bar بروید. اکنون گزینه When tabs don’t fit width را بر روی Multi row تنظیم کنید. در قسمت Max number of rows to display هم می توانید حدأکثر تعداد ردیف برای قرارگیری تب ها را تعیین کنید.

۵. دخیره پنجره ها و تب ها به هنگام Restart فایرفاکس

گاهی ممکن است به هر دلیل ناچار به بازآغازی یا Restart فایرفاکس شوید. با استفاده از قابلیتی که در خود فایرفاکس وجود دارد شما می توانید همواره پنجره ها و تب ها را در همان حالتی که هستند به هنگام خروج از فایرفاکس ذخیره کنید و آن ها را پس از باز نمودن مجدد فایرفاکس به همان شکل در اختیار داشته باشید. برای فعال سازی این قابلیت، به Tools > Options بروید. در تب Main قسمت When Firefox starts را بر روی Show my windows and tabs from last time تنظیم کنید.

لازم به ذکر است برای این کار شما ۲ راه دیگر نیز دارید. راه اول استفاده از افزونه ای به نام Restart Firefox است که می توانید آن را از https://addons.mozilla.org/en US/firefox/addon/۱۲۴۹ دانلود کنید. پس از نصب افزونه کافی است از منوی File گزینه Restart Firefox را انتخاب کنید، تا پس از بازآغازی فایرفاکس، تب ها و پنجره ها نیز به طور اتوماتیک بازیابی شوند.

راه دیگر نیز برای این کار استفاده از افزونه Tab Mix Plus است که در قبل به آن اشاره کردیم. شما می توانید به Tools > Add ons بروید. بر روی Tab Mix Plus راست کلیک کرده و Options را انتخاب کنید. در تب Session و قسمت Start/Exit گزینه When browser starts را بر روی Restore تنظیم کنید.

۶. باز نمودن نتیجه جستجو در تب جدید

همانطور که می دانید در فایرفاکس در صورتی که از قسمت جستجو (در بالا سمت راست مرورگر) استفاده کنید، نتیجه جستجو در همان تب باز می شود. برای اینکه این نتایج در یک تب جدید باز شوند چهار راه دارید!

راه اول این است که به جای فشردن Enter پس از وارد کردن عبارت، کلیدهای ترکیبی Alt+Enter را بزنید تا نتیجه در تب جدید نمایش داده شود.

راه دوم بدین صورت است که ابتدا عبارت about:config را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و دکمه Enter را بزنید. اگر با پیغامی مواجه شدید روی دکمه I۰۳۹;ll be careful, I promise کلیک کنید. اکنون در قسمت Filter عبارت browser.search.openintab را وارد کنید. سپس بر روی browser.search.openintab دوبار کلیک کنید تا مقدار Value آن به true تغییر کند.

و راه سوم باز هم با استفاده از افزونه Tab Mix Plus است. به Tools > Add ons بروید. بر روی Tab Mix Plus راست کلیک کرده و Options را انتخاب کنید. در تب Events و قسمت Tab Opening در بخش Open tabs from تیک گزینه Search bar را بزنید.

و در نهایت چهارمین راه که آخرین راه و ساده ترین آنهاست! پس از تایپ عبارت مورد جستجو کلید وسط ماوس را بر روی تصویر ذره بین در سمت راست قسمت جستجو فشار دهید!

۷. حذف دکمه “بستن تب” از روی تب ها

همانطور که می دانید در فایرفاکس (از نسخه ۱.۵ به بالا)، بر روی هر تب علامت یک ضربدر وجود دارد که با کلیک بر روی آن، تب مربوطه بسته می شود. گاهی ممکن است تصادفاً بر روی آن کلیک کنید و ناخواسته تب شما بسته شود. یا شاید اصلاً از آن استفاده نمی کنید. برای حذف این دکمه از روی تب ها دو راه پیش رو دارید.

راه اول این است که ابتدا عبارت about:config را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و دکمه Enter را بزنید. اگر با پیغامی مواجه شدید (ترفندستان) روی دکمه I۰۳۹;ll be careful, I promise کلیک کنید. اکنون در قسمت Filter عبارت browser.tabs.closebuttons را وارد کنید. سپس بر روی browser.tabs.closebuttons دوبار کلیک کنید؛ حال شما سه انتخاب دارید؛ اجازه بدهید مقدار ۱ باقی بماند که همان حالت پیش فرض است. عدد را به ۲ تغییر دهید: نتیجه این خواهد بود که تمام دکمه های Close از روی صفحه محو می شود (در این صورت تنها راه بستن یک تب استفاده از ترفند شماره ۱۰ است). و در نهایت عدد را به ۳ تغییر دهید که در این صورت یک تنها یک دکمه ضربدر Close در سمت راست تب ها قرار می گیرد که میتوانید از آن برای بستن تب ها استفاده کنید.

اما راه دوم استفاده از افزونه Tab Mix Plus است. به Tools > Add ons بروید. بر روی Tab Mix Plus راست کلیک کرده و Options را انتخاب کنید. در تب Display و قسمت Tab در بخش Show تیک گزینه Close tab button را بردارید. اگر هم می خواهید تنها یک دکمه Close در سمت راست ردیف تب ها قرار بگیرد در همان تب به قسمت Tab Bar بروید و تیک گزینه Close tab button را بزنید.

۸. غیرفعال کردن چند صفحه ای شدن تب ها

یکی از قابلیت هایی که در نسخه ۲ به بعد فایرفاکس اضافه شده است، این است که در صورتی که تعداد تب ها زیاد شوند، تب ها به صفحه بعدی ردیف موجود می روند و برای یافتن آن ها بایستی از دکمه های چپ و راست موجود استفاده کنید. ممکن است دوست داشته باشید که همه تب ها در یک ردیف و صفحه قرار بگیرند.

بدین منظور ابتدا عبارت about:config را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و دکمه Enter را بزنید. اگر با پیغامی مواجه شدید روی دکمه I۰۳۹;ll be careful, I promise! کلیک کنید. اکنون در قسمت Filter عبارت browser.tabs.tabMinWidth را وارد کنید. سپس بر روی browser.tabs.tabMinWidth دوبار کلیک کنید و مقدار ۰ را وارد نمایید.

۹. صرفه جویی در فضای تب در صفحه های مورد علاقه

ممکن است شما نیز روزانه به سایت های خاصی که مورد علاقه تان است به وسیله فایرفاکس سر می زنید. طبعاً با مشاهده شکلک یا Favicon آن ها متوجه می شوید که تب موجود مربوط به چه سایتی است و وجود عنوان صفحه یا سایت ضروری نیست. با استفاده از افزونه ای به نام FaviconizeTab شما می توانید تب ها را طوری تنظیم کنید که به هنگام ورود به سایت هایی که شما تعیین کرده اید، فقط شکلک یا Favicon آن ها را نمایش دهد. با این کار در فضای اشغال شده توسط تب ها صرفه جویی زیادی می شود. برای این کار ابتدا این افزونه را از https://addons.mozilla.org/en US/firefox/addon/۳۷۸۰ دانلود و نصب کنید. اکنون در صورتی که بر روی یک تب دوبار کلیک کنید این قابلیت فعال شده و تنها Favicon نمایش داده می شود.

۱۰. بستن سریع یک تب

در فایرفاکس برای بستن سریع یک تب دو راه وجود دارد؛ ساده ترین راه این است که با استفاده از ماوس بر روی تب مورد نظر کلیک وسط انجام دهید تا تب بسته شود. همچنین با استفاده از کیبورد و کلیدهای ترکیبی Ctrl+W می توانید تب را خیلی سریع ببندید.

۱۱. غیر فعال کردن تب ها در فایرفاکس

و آخرین ترفند این مجموعه که ترفندی کابوس وار برای علاقه مندان به قابلیت پشتیبانی از تب ها در فایرفاکس است. شما می توانید به طور کلی استفاده از تب ها در فایرفاکس را غیر فعال کنید و کاملاً یاد و خاطره IE ۶ را زنده کنید. با این کار Open Link in New Tab هم از راست کلیک لینک ها حذف خواهد شد. بدین منظور نیازمند افزونه ای به نام Tab Killer هستید که از https://addons.mozilla.org/en US/firefox/addon/۱۹۳۸ قابل دانلود و نصب است. حقیقتاً زندگی بدون تب ها در فایرفاکس دردآور است. با یک بار نصب این افزونه و امتحان آن به اهمیت این موضوع پی خواهید برد.

گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
222 پنجشنبه 27 تير 1392 majazionline نظرات () موضوع(ترفند مرورگر)

مطالب مرتبط

آموزش تصویری خداحافظی همیشگی با ارور "not found"
آموزش تصویری ارسال آدرسی از طریق کروم به اسمارت فون
آموزش جلوگیری از پخش خودکار ویدئوها در مرورگر
آموزش تصویری تغییر فونت در انواع مرورگرها
آموزش ایجاد رمز عبورهای قوی به صورت خودکار در مرورگر کروم
آموزش تصویری برطرف کردن ارور فایرفاکس Error code ssl_error_rx_record_too_long
آموزش لود شدن سریع مرورگر فایرفاکس
آموزش تصویری خواندن پست های یک سایت
آموزش تصویری 11 ویژگی مخفی در فایرفاکس، مثل یک حرفه‌ای مرور وب کنید
آموزش چگونه بر روی گوگل کروم گذرواژه بگذاریم؟
آموزش حذف کوکی‌ها از مرورگر FireFox
آموزش سه قابلیت در فایرفاکس نسبت به گوگل کروم
آموزش فعالسازی پیش نمایش سربرگهای فایرفاکس
آموزش مشاهده رمز عبور در فایر فاکس
آموزش ریست کردن تنظیمات در مرورگرها
آموزش چند کلیک برای تغییر مرورگر پیش فرض
آموزش بستن همزمان کلیه تب‌ها در مرورگر سافاری
آموزش افزایش سرعت مرورگر کروم در گوشی‌های اندرویدی
آموزش تصویری نصب افزونه وAdd-Ons درمرورگر Mozilla Firefox
آموزش ری‌استارت کردن فایرفاکس در زمان دلخواه
چگونه در مرورگر اینترنت اکسپلورر، خود را از باگ zero-day ایمن نگهداریم؟!
آموزش آپدیت کردن موزیلا فایرفاکس 29 با رابط کاربری جدید
آموزش رفع مشکل تایپ فارسی در نوار آدرس فایرفاکس
با امکانات امنیتی فایرفاکس بیشتر آشنا شوید!
آموزش مهمترين تنظيمات Internet Explorer
اموزش پاک کردن کوکی ها درمرورگر فایر فاکس
آموزش چگونه تاریخ وب گردی خود را ریکاوری کنیم؟
آموزش چطور باید حافظه تاریخچه مرورگر خود را recovery کنید؟!
آموزش:مرورگر فایرفاکس شما کُند شده است ؟!
آموزش 17ترفند مخفی در config مرورگر فایرفاکس
آموزش جامع تنظیمات مرورگر Google Chrome
آموزش نحوه فعال نمودن حالت مرور خصوصی صفحات در 4 مرورگر وب معروف
آموزش صفحات وب را در فایرفاکس ۳ بعدی ببینید
آموزش تبدیل متن به صدا با استفاده از مرورگر گوگل کروم
آموزش حذف اینترنت اکسپلورر با هر نسخه ای در ویندوز 7 و ویستا
آموزش جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس
ترفند رفع مشکل عدم نمایش فایل‌های PDF در مرورگر گوگل کروم
آموزش جلوگیری از کوچک‌سازی خودکار تب‌ها در مرورگر گوگل کروم
با ایـن تـرفنـدها یک وبــگرد حــرفه ای باشید
آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی کوکی‌هایی که وب سایتها برای ردیابی تنظیمات شما استفاده میکنند
حل مشکل کرش کردن کروم در ویندوز ۸ ( حالت مترو )
آموزش استفاده بهینه از مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozilla Firefox)
ارسال ایمیل از طریق مرورگر اینترنتی
باز کردن لینک‌های iTunes در مرورگر Google Chrome
نحوه فعال کردن کوکی (Cookie) در مرورگرهای مختلف
چگونگی پشتیان گیری و ارسال آسان علاقه مندی های مرورگرتان
آموزش حذف دستی پسوردهای ذخیره شده Safari در سیستم عامل مک
مشکل تایپ فارسی در نوار آدرس فایرفاکس
استفاده بیش از یک اکانت جیمیل در یک مرورگر
افزودن موتور جستجو به اینترنت اکسپلورر

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7340
کل نظرات : 1205
افراد آنلاين : 15
تعداد اعضا : 7418
بازديد کل سايت : 14,672,814

چت باکس

[My_Chat_Box]