در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبليغات شما اينجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

لپ‌ تاپ‌ ها در سال ۲۰۱۸ چگونه است؟

لپ‌ تاپ‌ ها در سال 2018 چگونه است؟

همان‌طور که می‌دانیم پس از سال‌ها، لپ‌تاپ‌ها هیچ تغییری نکرده است؛ اما اکنون بازارشان از طرف تلفن‌ها و تبلت‌ها تهدید می‌شود. نسل جدید دستگاه‌های قابل‌حمل صفحه لمسی نیاز خود را به رایانه‌های شخصی برای استفاده از ترک پد و صفحه‌کلید رفع نکرده‌ و این موضوع موجب شده‌ تا مردم دوباره به این موضوع بیندیشند که آیا نیاز به یک نوت‌بوک در خانه‌شان دارند یا نه؟

در پاسخ به این سوال، تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی در حال حاضر لپ‌تاپ‌ها را به عصر جدیدی راهنمایی می‌کنند؛ عصر لپ‌تاپ‌های لمسی و این کار را با کمک تغییرات اساسی سیستم‌عامل قوی ویندوز ۸ انجام می‌دهند. در طول چند سال آینده، مسیر ورود به این عصر پر از دست‌انداز خواهد بود، به طوری که سازندگان رایانه‌های شخصی با معرفی طراحی‌های ترکیبی سعی در ایجاد تنوع در لپ‌تاپ‌ها دارند، طراحی‌هایی مانند صفحات لمسی چرخان و صفحه نمایش جدا شدنی یا همان لپ‌تاپ ـ تبلت‌های ترکیبی.

اما پس از آن چه اتفاقی می‌افتد؟ در پنج سال آینده، پس از آن که دوره انتقالی لپ‌تاپ‌های ترکیبی سپری شد، لپ‌تاپ‌های تاشوی امروزی به چه صورتی خواهد بود؟

در این نوشتار با در نظر گرفتن گفته‌ها و نظرات سازندگان تراشه‌ها، تولید‌کنندگان رایانه‌های شخصی و تحلیلگران به بررسی این موضوع می‌پردازیم که لپ‌‌تاپ‌ها سال ۲۰۱۸ چگونه خواهد بود.

پالایش ترکیبی
به همان اندازه که تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی آماده دور اول ارائه ویندوز۸ ترکیبی لپ‌تاپ ـ تبلت هستند، به همان اندازه تصدیق می‌کنند که ایده‌هایشان درحال پیشرفت و ترقی است. با گذشت زمان، آنها نیاز دارند سخت‌افزارهای زمخت و بدترکیبی را که در تبدیل لپ‌تاپ‌های تاشو به تبلت و برعکس به کار می‌رود، حذف کنند؛ سخت‌افزارهایی مانند حرکات چرخشی غیراستادانه و نیاز به استفاده از دو دسته برای جدا کردن صفحه نمایش ترکیبی از صفحه‌کلید.

کوین لنزینگ (Kevin Lensing) مدیر شرکت AMD در بخش تولید محصولات نوت‌بوک‌ می‌گوید: «واضح است که این اکوسیستم هنوز در جایگاه خود قرار نگرفته‌ است.»

لنزینگ می‌گوید که در حال حاضر برخی نسل‌های بعدی لپ‌تاپ ـ تبلت ترکیبی را می‌بیند و تغییر مکانیسم آنها در ظاهر و اجرای بهترشان نسبت به موج اول این محصولات را درک می‌کند. برخی از آنها حتی وقتی تبلت به صفحه‌کلید و ترک‌پد متصل می‌شود، قدرت پردازش پیدا می‌کند.

با گذشت زمان، لنزینگ انتظار دارد که این اتصال به یکپارچه‌تر و اضافه شدن قدرت، حافظه و عمر شارژ باتری نیز منجر شود. مارک وندن‌برینک (Mark VandenBrink)، رئیس فنی بخش رایانه‌های تجاری HP، معتقد است در پنج سال آینده پیشرفت سخت‌افزاری بر کاهش زمختی و بدترکیبی لپ‌تاپ ـ تبلت ترکیبی تمرکز خواهد داشت. وندن‌برینک انتظار دارد که در بازار رایانه‌های شخصی، هم طراحی‌های خوب و هم طراحی‌های بدی را ببیند و می‌گوید: «این [طراحی لپ‌تاپ ـ تبلت ترکیبی] کار آسانی است، اما درست انجام دادنش واقعا سخت است.» به عنوان آغاز فرآیند طولانی تکامل، هنوز فضا برای تکان‌ها و تحولات بزرگ وجود دارد. پت مورهد (Pat Moorhead)، تحلیلگر صنعت فناوری و مشاور متخصص در طرح‌های آینده، معتقد است ایده رایانه‌های شخصی ماژولار (رایانه‌های چند قطعه که هر قطعه به صورت مستقل هم مورد استفاده قرار می‌گیرد) سرانجام به سمت بی‌سیم شدن می‌رود. در واقع، روزی ‌می‌رسد که تلفن‌های هوشمند تمام ذخیره‌سازی‌های لازم را انجام می‌دهد و قدرت پردازش مناسبی خواهد داشت و لپ‌تاپ‌ها چیزی بیش از یک بدنه بی‌مصرف نخواهد بود.

نرم‌افزاری که به صورت یک مانع جلوی این اتفاق را می‌گرفت، اکنون از بین رفته است. مورهد می‌گوید، سیستم‌های‌عامل‌ مانند اندروید متناسب با اندازه صفحات نمایشگر طراحی شده‌ است. او فکر می‌کند که موانع بر سر راه فناوری بی‌سیم تا پنج سال آینده از بین خواهد رفت.

نیروی بیشتر برای راه‌های جدید محاسبات
با توجه به وضع امروزی محاسبات، نیاز به قدرت پردازش بیشتر شبیه یک وسوسه است، زیرا بیشتر کاربران به قدرت پردازش بیشتر نیاز ندارند. بیشتر لپ‌تاپ‌های مدرن بخوبی و بدون مشکلی، فیلم‌ها را با کیفیت بالا پخش می‌کند، تب‌های زیادی مرورگر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و بازی‌های مختلف را روی وب‌سایت‌ها اجرا می‌کند.

سازندگان رایانه‌های شخصی و تراشه‌ها معتقدند مرحله جدیدی از پردازش مهیاست. همه روش‌های در حال رشد ـ بخصوص روش‌های تشخیص صدا و قیافه ـ نیاز به قدرت پردازش بیشتری خواهد داشت، اگر بخواهد بدون هیچ مشکلی اجرا شود.

گری ریچمن (Gary Richman)، مدیر بخش حل مشکلات مشتریان، در پنج سال آینده فرصت‌های بیشتری را پیش‌روی این فناوری‌ها می‌بیند. او حدس می‌زند رایانه‌های شخصی هوشمندتر خواهد شد و توانایی تشخیص دستگاه‌های دیگر را که در نزدیکی‌شان قرار دارد، پیدا خواهد کرد و با آنها به صورت خودکار به تعامل می‌پردازد. همچنین او معتقد است رایانه‌های شخصی در آینده بیشتر شبیه خدمتکار شخصی خواهد بود که می‌تواند وظایفی را که به آنها واگذار شده است، بدون استفاده مستقیم افراد از آنها به انجام برسانند. برای مثال یک لپ‌تاپ می‌تواند فیلم را از دوربین شما دریافت، به کد مورد نظرش تبدیل سپس آن را آپلود کند و همه این کارها را وقتی در داخل کیف لپ‌تاپ قرار دارد انجام می‌دهد.

ریچمن می‌گوید:«هدف ما این است که قادر به فعال‌سازی این چیزها باشیم. عملکرد ما باید به اندازه کافی خوب باشد که در مقایسه با جایی که اکنون هستیم، کار بزرگی است.»

آینده لپ‌تاپ‌های تاشوی کنونی
بسیاری از متخصصان معتقدند دستگاه‌های ترکیبی به بازار لپ‌تاپ در پنج سال آینده مسلط خواهد شد. اما این به معنای آن نیست که لپ‌تاپ‌های مرسوم کنونی دور انداخته می‌شود. ممکن است کاربران همچنان به رایانه‌های قابل حمل با صفحه‌نمایش بزرگ نیاز داشته باشند و حتی اگر لمسی بودن به یک استاندارد برای تمام رایانه‌های شخصی تبدیل شود، شاید این دستگاه‌ها نتوانند بخوبی با لپ‌تاپ‌های بزرگ کار کنند.

کوین لنزینگ می‌گوید: سال ۲۰۱۸، کاربران شاهد یک «انشعاب در دستگاه‌ها» خواهند بود. وقتی کاربران نیاز به قدرت بیشتر از تبلت و دستگاه‌های ترکیبی دارند، می‌توانند آن را به دست بیاورند. آنها به لپ‌تاپ‌ها رجوع می‌کنند؛ اما در آن زمان لپ‌تاپ‌ها نازک‌تر و با عمر باتری بیشتر خواهد بود. او انتظار دارد که در آن زمان لپ‌تاپ‌های دارای ضخامت بیش از یک اینچ دیگر وجود نداشته باشد، مگر برای بازی یا طراحی‌های کارگاهی.

سال ۲۰۱۸، باید انتظار چه چیزی را داشت؛ محو شدن لپ‌تاپ‌های امروزی و جایگزین شدن دستگاه‌های ترکیبی لپ‌تاپ ـ تبلت به جای آنها؟ آنچه مسلم است این که فناوری‌های امروز بسرعت در مسیر سبک‌تر و قابل حمل‌تر شدن رایانه‌های شخصی پیش می‌رود؛ مسیری که در آن براحتی کاربران و نیاز آنها نیز توجه می‌شود. از این‌رو هر روز لپ‌تاپ‌های پیشرفته‌تری وارد بازار می‌شود که می‌تواند هم تبلت باشد و هم لپ‌تاپ و شاید تا سال ۲۰۱۸ دستگاه‌هایی وارد بازار شود که تعجب همگان را بر انگیزد؛ دستگاه‌هایی که اکنون تنها در حد یک ایده در ذهن طراحانشان باشد.

گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد

مطالب مرتبط

آیامیدانید در سال 2100 قرار است چه غذایی را بخوریم؟!
سامسونگ APPs برای گلکسی‌های جهان به روز شد (دسترسی در ایران نیز ممکن شد)
نرم‌افزار سامسونگ اپس بر روی ایرانیان باز شد
اطلاع رسانی به تمام کاربران رزبلاگ ( تله جدید برای هک رزبلاگی ها)
سایت اینستاگرام هم فیلتر شد
وی چت' فیلترشد
جمع بندی نمایشگاه IFA 2013
فلش مموری یک بار مصرف ساخته شد
پرسرعت‌ترین اینترنت را از کدام شرکت‌ها بگیریم؟
معرفي برترين تکنولوژي هاي سال 91
اپل در حال ساخت تلویزیون اولترا اچ‌دی برای اوایل سال 2014 است
توصیه به خریداران کالاهای دیجیتال
نا امن ترین سیستم عامل را بشناسید
7 محصول یاهو از دور خارج می شوند
افزوده شدن امکانات تازه به نسخه آنلاین آفیس
ستاره های فناوری سال ۹۱ معرفی شدند
22 نکته امنیتی برای بانکداری اینترنتی
اينترنت پر سرعت
همه چیز در مورد علامت @
عناوین روزنامه های امروز کشور
کاهش هزینه های موبایل با تماس تلفنی رایگان
آیفون 4 بخرید، شکلات کاکائویی تحویل بگیرید!
گوشی همراه ایرانی ها
سلطان توئیتر چه کسی است؟
بیشترین سوالاتی که ایرانیان در گوگل جستجو می‎کنند
سرعت GPRS همراه اول به بالاترین حد درسرعت بالای ۱۰۰ Kbps می‌رسد
کارت‌های ویزیت آدم‌های مشهور
برندهای گوشی مورد علاقه ایرانی ها
خرابکاران اینترنتی امسال در جست‌و‌جوی چه خواهند بود؟
ورود نسل جدید یو اس بی‌ به بازار
امتحان کنید: گوگل مپ و نوشتن آرزوهای ۲۰۱۳ بر روی آن
محبوب‌ترین ابزارهای موبایلی سال ۲۰۱۲ معرفی شدند
کدام کشور سلطان فیلترینگ است؟
آیا سیم کارت رایتل بخریم؟
پوست اندازی یاهو و استفاده از تکنولوژی وب 2
کاربران به گوش باشید،هشدار درباره یک ایمیل مشکوک
چه کسانی سایت‌های ایرانی را فیلتر می‎کنند؟
شش فناوری مایوس کننده سال ۲۰۱۲
نگاهی به مهمترین رویدادهای علمی 2012
تفاوت مردان و زنان در استفاده از اینترنت؟!
5 مجموعه رایگان عناصر ساخت رابط کاربری صفحات وب
بدترین بدبیاری های دنیای فناوری در سال 2012
ابزار های مجانی گوگل برای وبلاگ نویسان
کاربران نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ مراقب باشید!
Angry Birds باعث هک کروم شد
شبکه‌های اجتماعی، پدیده فراگیر عصر ارتباطات (همراه با آمار و ارقام)
کلمات پیشنهادی جستجو گوگل به ایرانیان سال2012
عکس/محبوب‌ترین لوگوهای گوگل درسال 2012
معرفی سرویس Audioboo
ایمیل یاهو پوست انداخت

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7387
کل نظرات : 1244
افراد آنلاين : 13
تعداد اعضا : 7673
بازديد کل سايت : 17,612,445

چت باکس

[My_Chat_Box]