در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبليغات شما اينجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

آموزش استفاده بهینه از مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozilla Firefox)

آموزش استفاده بهینه از مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozilla Firefox)

 

 

 

این بار در سایت سرزمین دانلود مطالبی آموزشی در مورد استفاده بهینه از مرورگر محبوب فایر فاکس را تقدیمتان می کنیم. اگر چه کاربران حرفه ای ممکن است این آموزش ها را بلد باشند ولی یقینا این دسته از کاربران نیز در کنار کاربران مبتدی خواهند توانست به دانسته های خود در این زمینه اضافه کنند.

 

● زبان زبانه ها:
یکی از بهترین ویژگی های مرورگر فایرفاکس این است که در آن می توانید چندین صفحه ی وب را در زبانه های مختلف به طور هم زمان باز نگه دارید (خاصیت زبانه ای بودن، به تدریج به مرورگرهای دیگر هم سرایت کرد و الآن تقریبا تمام مرورگرهای اینترنت این ویژگی را دارند). اما استفاده ی بهینه و کارآمد از این زبان ها کاری است که هر کاربری آن را بلد نیست. اگر شما هم جزو این گروه از کاربران هستید،می توانید چند ترفند جالب و کاربردی  از کار کردن با زبانه ها را بیاموزید:


برای این که زبانه جدیدی ایجاد کنید، لازم نیست در منوهای مختلف به دنبال دستوری مناسب بگردید، بلکه کافی است کلیدهای Ctrl+T را فشار دهید. با این کار، زبانه ی جدید و سفیدی باز می شود که آماده ی وارد کردن نشانی سایت است. (یعنی مکان نما در نوارنشانی قرار می گیرد تا هرچه تایپ کنید، در آن نوشته شود)

اگر بخواهید ،می توانید هر لینکی را در زبانه ای جدید باز کنید (یا در واقع بارگذاری کنید) تا صفحه ای را اکنون در آن هستید از دست ندهید. برای انجام دادن این کار کافی است روی آن لینک، کلیک راست بزنید و از فهرستی که نمایان می شود، گزینه ی Open Link in New Tab را کلیک کنید. یک روش جالب توجه دیگر، این است که نشانگر ماوس را روی آن لینک ببرید و به جای کلیدهای چپ و راست ماوس، غلتک ماوس را فشار دهید.


برای ورود به هر زبانه، کافی است عنوان آن را کلیک کنید. اما اگر بخواهید این کار را با استفاده از صفحه کلید انجام دهید، باید کلیدهای Ctrl+Tab را فشار دهید تا به زبانه ی سمت راست بروید، با کلیدهای Ctrl+Shift+Tab را فشار دهید تا به زبانه ی سمت چپ بروید. در ضمن اگر عنوان زبانه ای را با ماوس بگیرید و جا به جا کنید، می توانید ترتیب زبانه ها را تغییر دهید.


اگر می خواهید تمام زبانه ها را به جز یکی از آنها ببندید، روی عنوان همان یکی کلیک راست بزنید و در فهرستی که باز می شود، گزینه ی Close Other Tabs را انتخاب کنید. اگر زبانه ای را اشتباهی بستید، می توانید کلیدهای Ctrl+Shift+T را بزنید تا همان زبانه دوباره باز شود و همان صفحه را نمایش دهد. اگر می خواهید ببینید که چه زبانه هایی اخیرا بسته شده اند، منوی History را در بالای صفحه کلیک کنید و نشانگر ماوس را روی گزینه ی Recently Closed Tabs ببرید تا فهرستی از زبانه هایی که به تازگی بسته شده اند ظاهر شود. کافی است نام هرکدام را کلیک کنید تا باز شود.

 


● جست و جو در مروگر:
یکی دیگر از ویژگی های جالب مروگر فایرفاکس، وجود داشتن کادری برای جست و جو در آن است که کاربر را از ورود به سایت های جست وجو بی نیاز می کند. این جست و جو به صورت پیش فرض در گوگل انجام می شود، اما می تواند در سایت ها و سرویس های متنوعی که درکنار آن کادر فهرست شده اند انجام شود و انتخاب آن بر عهده ی کاربر است. برای استفاده ی بهینه از این ویژگی نیز، بد نیست موارد زیر را به خاطر داشته باشید:


قاعدتا برای وارد کردن واژه ای که می خواهید جست و جو شود، نخست باید درون کادر جست و جو را کلیک کنید و به جای انجام دادن این کار، می توانید کلیدهای Ctrl+k را فشار دهید.
برای انتخاب کردن موتور جست و جو، باز کردن فهرست آن، می توانید درحالی که مکان نما درون کادر جست و جو قرار دارد، کلیدهای + Ctrl کلیدهای بالا و پایین صفحه کلید را فشار دهید.


اگر می خواهید ترتیب موتورهای جست و جوی موجود در فهرست را تغییر دهید، فلش کنار آن را بزنید تا فهرست باز شود، سپس گزینه ی Manage Search Engines را در آن کلیک کنید. با این کار، پنجره ای باز می شود که در آن می توانید جست و جوگر دلخواه تان را انتخاب کنید. و با زدن دکمه های Move up یا Move Down آن را به مکانی بالاتر یا پایین تر در فهرست ببرید.


اگر بخواهید، می توانید کاری کنید که نتیجه ی جست و جو در زبانه ای جدید نمایش داده شود تا صفحه ی فعلی تان را از دست ندهید. برای انجام دادن این کار، پس از این که واژه ی دلخواه تان را نوشتید، نشانگر ماوس را روی آیکن ذره بین جلوی کادر جست و جو ببرید و غلتک ماوس را فشار دهید. (کلیک کنید)

یکی دیگر از موارد کاربردی جست و جو، گشتن به دنبال واژه یا عبارتی در صفحه ی موجود (و نه تمام اینترنت) است. برای آغاز کردن چنین جست و جویی، نخست باید کلیدهای Ctrl+F را فشار دهید. تا ابزارهای جست و جو در صفحه، در پایین پنجره مرورگر فایر فاکس ظاهر شوند. همین که شروع به نوشتن واژه ی دلخواه تان کنید، نخستین مورد یافته شده به صورتی متمایز نمایش داده می شود. برای این که به سراغ یافته ی بعدی بروید، باید کلید F3 (یا دکمه ی Find Next در ابزارهای جست وجو) را بزنید.

 


● اندازه مهم است:
اگر به چشم های خود احترام می گذارید و یا اگر چشم های ضعیفی دارید، بد نیست که به فکر بزرگ کردن اندازه ی چیزهایی باشید که در اینترنت می بینید، چون تمام طراحان سایت، دلسوز چشمان پراهمیت شما نیستند. پس خودتان دست به کار شوید و در صورتی که اجزای اینترنتی را کوچک و نامفهوم می بینید، آنها را در مرورگرتان بزرگ تر نمایش دهید:


وقتی فضایی محدود در اختیار دارید، بزرگ کردن اجزا همیشه موجب کمبود جا خواهد شد. بنابراین شاید بد نباشد که پیش از بزرگ کردن اجزا، نخست اندازه ی پنجره مان را تغییر دهیم. می توانید به سادگی با فشار دادن کلید F11، پنجره ی مرورگرتان را تمام صفحه کنید به این ترتیب فضای بیش تری برای دیدن اجزای درون صفحه خواهید داشت. برای بازگشتن به حالت عادی (از حالت تمام صفحه)، دوباره باید کلید F11 را فشار دهید.

اگر کلید Ctrl را نگه داری و کلید + را فشار دهید، اندازه ی همه ی اجزای درون صفحه ی مرورگر بزرگ خواهدشد. می توانید همین کار را چندین بار تکرار کنید تا به اندازه ی دلخواه تان برسید. برای کوچک کردن اجزای صفحه هم می توانید کلید Ctrl را نگه دارید و کلید را فشار دهید. اگر می خواهید اندازه ی همه چیز به حالت عادی بازگردد، کلیدهای Ctrl+0 را بزنید.


اگر با تصاویر موجود در صفحه مشکلی ندارید و فقط خواندن متن ها برایتان دشوار است، می توانید فقط نوشته ها را بزرگ تر کنید. برای این کار، منوی View را در بالای صفحه کلیک کنید تا فهرست آن باز شود، سپس نشانگر ماوس را روی گزینه zoom ببرید و گزینه ی Zoom Text Only را کلیک کنید. حالا اگرکارهایی را که در پاراگراف بالای برای بزرگ و کوچک کردن صفحه گفتیم انجام دهید، به جای اندازه ی تمام اجزای صفحه، فقط اندازه ی نوشته های موجود در آن تغییر خواهد کرد. اگر همین مراحل را تکرار کنید و علامت کنار گزینه ی Zoom Text Only را بردارید، دوباره به حالت قبلی باز خواهید گشت.

 


● تنظیمات مفید برای اینترنت پرسرعت:
تنظیمات پیش فرض فایرفاکس، برای کار کردن با تمام سرعت های اینترنت مناسب است. از اینترنت Dial up (همان نوعی که احتمالا کارت می خرید و از طریق خط تلفن و با بوق هایی عجیب و غریب به اینترنت متصل می شوید) گرفته، تا اینترنت پرسرعت. اما اگر اینترنت پرسرعت (از جمله ADSL) دارید، بهتر است که برای بالا بردن کارآیی مرورگرتان، تنظیمات آن را تغییر دهید. این تنظیمات بسیار حساس اند و هشدار می دهیم که تمام مراحل آن را به دقت بخوانید و بدون اشتباه پیش بروید تا مشکلی ایجاد نگردد.

در کادر نشانی مرورگرتان بنویسید: about:config و کلید Enter را فشار دهید. اگر پیامی ظاهر شد که هشدار امنیت میداد (شبیه پیام های خطایی که معمولا در وب می بینید)، آن را تایید کنید تا بتوانید کار را ادامه دهید. سپس در کادر فیلتر بنویسید: network.http (این بار لازم نیست کلید Enter را فشار دهید)

 

حالا این تغییرات را با دقت انجام دهید: روی سطری که عبارت network.http.pipelining دارد، دابل کلیک بزنید تامقدار آن (در ستون Value) به True تغییر کند. سپس روی سطر network.http.pipelining.maxrequests دابل کلیک بزنید. پنجره کوچکی بازخواهد شد که مقدار 4 در آن ثبت شده است. عددی بزرگ تر از 4 را در این پنجره بنویسید (شاید 15 مناسب باشد) و دکمه OK را بزنید. حالا روی سطر network.http.pipelining دوبار کلیک کنید تا مقدار آن به True تغییر کند.


درجایی خالی در صفحه، کلیک راست بزنید. نشانگر ماوس را روی گزینه ی New ببرید و در صفحه ی بعد، گزینه ی Integer را انتخاب کنید. در پنجره ی کوچکی که باز می شود، عبارت nglayout.initialpaint.delay را بنویسید و کلید Enter را بزنید و در پنجره بعدی، مقدار 0 را وارد نمایید و دکمه OK را کلیک کنید.

 

با ریستارت کردن فایرفاکس، تغییرات اعمال خواهند شد.

گردآوري و تنظيم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد

مطالب مرتبط

آموزش تصویری خداحافظی همیشگی با ارور "not found"
آموزش تصویری ارسال آدرسی از طریق کروم به اسمارت فون
آموزش جلوگیری از پخش خودکار ویدئوها در مرورگر
آموزش تصویری تغییر فونت در انواع مرورگرها
آموزش ایجاد رمز عبورهای قوی به صورت خودکار در مرورگر کروم
آموزش تصویری برطرف کردن ارور فایرفاکس Error code ssl_error_rx_record_too_long
آموزش لود شدن سریع مرورگر فایرفاکس
آموزش تصویری خواندن پست های یک سایت
آموزش تصویری 11 ویژگی مخفی در فایرفاکس، مثل یک حرفه‌ای مرور وب کنید
آموزش چگونه بر روی گوگل کروم گذرواژه بگذاریم؟
آموزش حذف کوکی‌ها از مرورگر FireFox
آموزش سه قابلیت در فایرفاکس نسبت به گوگل کروم
آموزش فعالسازی پیش نمایش سربرگهای فایرفاکس
آموزش مشاهده رمز عبور در فایر فاکس
آموزش ریست کردن تنظیمات در مرورگرها
آموزش چند کلیک برای تغییر مرورگر پیش فرض
آموزش بستن همزمان کلیه تب‌ها در مرورگر سافاری
آموزش افزایش سرعت مرورگر کروم در گوشی‌های اندرویدی
آموزش تصویری نصب افزونه وAdd-Ons درمرورگر Mozilla Firefox
آموزش ری‌استارت کردن فایرفاکس در زمان دلخواه
چگونه در مرورگر اینترنت اکسپلورر، خود را از باگ zero-day ایمن نگهداریم؟!
آموزش آپدیت کردن موزیلا فایرفاکس 29 با رابط کاربری جدید
آموزش رفع مشکل تایپ فارسی در نوار آدرس فایرفاکس
با امکانات امنیتی فایرفاکس بیشتر آشنا شوید!
آموزش مهمترين تنظيمات Internet Explorer
اموزش پاک کردن کوکی ها درمرورگر فایر فاکس
آموزش چگونه تاریخ وب گردی خود را ریکاوری کنیم؟
آموزش چطور باید حافظه تاریخچه مرورگر خود را recovery کنید؟!
آموزش:مرورگر فایرفاکس شما کُند شده است ؟!
آموزش 17ترفند مخفی در config مرورگر فایرفاکس
آموزش جامع تنظیمات مرورگر Google Chrome
آموزش نحوه فعال نمودن حالت مرور خصوصی صفحات در 4 مرورگر وب معروف
آموزش صفحات وب را در فایرفاکس ۳ بعدی ببینید
آموزش تبدیل متن به صدا با استفاده از مرورگر گوگل کروم
آموزش حذف اینترنت اکسپلورر با هر نسخه ای در ویندوز 7 و ویستا
آموزش جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس
ترفند رفع مشکل عدم نمایش فایل‌های PDF در مرورگر گوگل کروم
آموزش جلوگیری از کوچک‌سازی خودکار تب‌ها در مرورگر گوگل کروم
با ایـن تـرفنـدها یک وبــگرد حــرفه ای باشید
آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی کوکی‌هایی که وب سایتها برای ردیابی تنظیمات شما استفاده میکنند
حل مشکل کرش کردن کروم در ویندوز ۸ ( حالت مترو )
ارسال ایمیل از طریق مرورگر اینترنتی
باز کردن لینک‌های iTunes در مرورگر Google Chrome
ترفندهای جالب درباره تب ها در فایرفاکس
نحوه فعال کردن کوکی (Cookie) در مرورگرهای مختلف
چگونگی پشتیان گیری و ارسال آسان علاقه مندی های مرورگرتان
آموزش حذف دستی پسوردهای ذخیره شده Safari در سیستم عامل مک
مشکل تایپ فارسی در نوار آدرس فایرفاکس
استفاده بیش از یک اکانت جیمیل در یک مرورگر
افزودن موتور جستجو به اینترنت اکسپلورر

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7387
کل نظرات : 1244
افراد آنلاين : 23
تعداد اعضا : 7675
بازديد کل سايت : 17,623,015

چت باکس

[My_Chat_Box]