در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

تبليغات

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

۱۰ کارکرد دوربین تلفن همراهتان،که می تواند زندگی را آسان تر کند

“آیا تلفن همراه شما دوربین دارد؟” تا سال ۲۰۰۵ این سوال هرگز پرسیده نمی شد.حتی کسی نمی پرسید که دوربین تلفن همراهتان چند مگاپیکسل است.امروزه با فراگیر شدن تلفن های همراه و دوربین های باکیفیتی که در آن ها وجود دارد،چرا بعضی ها هنوز دوربین دیجیتال می فروشند؟! همه ی آنچه که شما به آن نیاز دارید یک تلفن همراه است تا بوسیله ی آن بتوانید عکس بگیرید و فقط با یک کلیک آن را در شبکه های اجتماعی و یا هرجای دیگر منتشر کنید.

مطمئنا این قابلیت فراگیر،کارکرد های متنوع و مهمی می تواند داشته باشد که در ادامه به ۱۰ کارکرد مهم آن اشاره می کنیم.

۱-از کودکانتان عکس بگیرید

بسیاری از ما توسط تلفن همراهمان به طور مداوم از کودکانمان عکس می گیریم.ما با انجام این کار می توانیم روند رشد آن ها را مشاهده کنیم،و لحظه های لذت بخش زندگی را ثبت کنیم.این عکس ها معمولا ارزش مادی چندانی ندارند،اما اگر قرار است به یک مسافرت،پارک،باغ وحش و یا حتی یک مرکز خرید بروید،از کودکانتان عکس بگیرید.

نمی گوییم این کار را انجام دهید تا اگر کودکتان گم و یا ربوده شد این عکس ها به کارتان بیاید،این فقط یک ترس بیهوده را در شما ایجاد می کند.زمانی که به مقصد تفریحی موردنظرتان رسیدید از آن ها عکس بگیرید،حالا شما می توانید توسط این عکس متوجه شوید در آن روز خاص کودکانتان چه چیزی پوشیده بودند و ظاهرشان چطور بود.حتی اگر به شکل اتفاقی کودکتان در فروشگاهی گم شد شما می توانید آن عکس را با کارکنان فروشگاه و نیروهای امنیتی به اشتراک بگذارید تا در یافتن کودکتان به شما کمک کنند.این نکته به تنهایی می تواند زندگی شما را ساده تر و کم استرس تر کند.

۲-این ها از کجا آمده اند؟

اگر شما نیاز دارید قطعات چیزی را باز کنید تا آن را تعمیر کنید،می توانید توسط دوربین تلفن همراهتان از مراحل مختلف کار عکس بگیرید.با این کار شما یک راهنما دارید که می تواند در سر هم کردن قطعات کمک شایانی به شما بکند.

عکس از قطعات باز شده

علاوه بر این،در صورت تمایل شما می توانید این عکس ها را در اینترنت به اشتراک بگذارید.از کجا معلوم،شاید شما اولین کسی باشید که راه ساده ای برای تعمیر چیزی پیدا کرده اید و از این طریق به دیگران هم کمک می کنید.

۳-دلیل اینکه دیر به محل کارم رسیدم!

اخیرا در محل زندگی من طوفانی زمستانی به نام نمو اتفاق افتاد.این نام مناسبی برای طوفان بود،زیرا بعد از طوفان و باد شدید همه چیز از برف پوشیده شده بود و شما برای یافتن هرچیزی باید به زحمت می افتادید.

عکس ماشینم در برف

ماشین من کامل در برف نشسته بود.زمانی که ماشین را دیدم متوجه شدم باید برف های اطراف ماشین را پارو کنم و شاید کمی شن و ماسه زیر آن بریزم تا بتوانم حرکتش دهم،اما این همه ی کار نبود،رانندگی در آن شرایط سخت و جاده ی برفی بسیار دشوار بود،پس یک عکس از ماشینم گرفتم،بله ماشینی که در تصویر می بینید ماشین بنده است.

من به موقع به کارم رسیدم،اما بعضی ها در رابطه با این موضوع از من سوال می پرسیدند و من می توانستم به آن ها نشان دهم که در چه شرایطی قرار داشتم.

۴-می توانی به من بگویی رایانه ات در حال انجام چه کاریست؟

اکثر ما با دکمه Print Screen و یا نرم افزارهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند آشنایی داریم و شاید تا به حال از آن ها استفاده کرده باشیم.این ابزار خوب است،البته برای سیستم هایی که این قابلیت را داشته باشند.بعضی سیستم ها هستند که به شما اجازه ی انجام این کار را نمی دهند.شما می توانید توسط تلفن همراهتان از صفحه نمایش رایانه عکس بگیرید و با همان تلفن آن را برای هرکسی که می خواهید ارسال کنید.آن شخص دقیقا همان چیزی را می بینید که شما می بینید.

عکس از صفحه رایانه

با این اطلاعات آن ها می توانند کمک بیشتری به شما کنند و به احتمال زیاد مشکلتان را حل کنند.این نکته می تواند در رابطه با هر دستگاهی به شما کمک کند.

۵-یک ترکیب خوب اما نورپردازی بسیار بد

اگر شما یک عکاس جوان هستید،از تلفن همراهتان برای عکاسی از موضوعات موردتوجه تان در زمان و مکان های مختلف استفاده کنید.از موضوع موردنظرتان از زوایا و نماهای مختلف عکس بگیرید.این کار به شما کمک می کند تا متوجه تاثیر نور طبیعی و محیط بر روی سوژه ی موردنظرتان بشوید.

عکس از کلیسا

شاید ترکیب خورشید زمستانی و برف باعث شود تا کلیسا بزرگ تر بنظر بیاید، شاید اگر در پایان بهار از همین زاویه یک عکس دیگر بگیرید،درخت های سرسبز نظر بیننده را جلب کنند و حس لطیف تری از این عمارت به بیننده منتقل شود.با انجام این کار شما می توانید دوربین حرفه ای خود را در خانه بگذارید و فقط در زمان موردنیاز از آن استفاده کنید.

۶-اما فروشگاه رقیب این محصول را با قیمت پایین تری عرضه می کند!

مردم در نهایت در رابطه با خرید هایشان کمی باهوش تر شدند و فهمیدند که نیاز نیست دقیقا همان قیمتی که فروشنده می گوید را بپردازند.تلفن همراهتان می تواند برای گرفتن تخفیف و چانه زدن با فروشنده کمک بسیار زیادی به شما بکند.البته نرم افزارهای بسیاری هست که به شما این امکان را می دهد تا بوسیله ی تلفن همراهتان بارکد محصولات مختلف را وارد کنید و قیمت های آن ها را در فروشگاه های مختلف باهم مقایسه کنید.

عکس محصولات و <a href='http://emalls.ir/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA' rel=قیمت آن ها" src="http://cdn.gooyait.com/uploads/pricetags_paulswansen-590x442.jpg" width=500 height=375>

متاسفانه،این قابلیت فقط برای محصولاتی کارایی دارد که دارای بارکد باشند و کد آن ها در مرکز داده های نرم افراز مورد استفاده ی شما موجود باشد،اما شما می توانید از محصول موردنظرتان در حالی که قیمت آن مشخص است عکس بگیرید و آن عکس را به فروشگاه رقیب نشان دهید تا بتوانید به قیمتی که می خواهید محصول مورد نظرتان را تهیه کنید.

۷-شماره تماس آن ماشینی که برای فروش گذاشته بودند چه بود؟

اکثر مردم ماشین دسته دوم می خرند،پس زمانی که شما در حال جست و جو برای ماشین موردنظرتان هستید،با تلفن همراهتان از ماشین ها و اطلاعات صاحبان آن ها عکس بگیرید.هر چه بیشتر عکس بگیرید بهتر است،زیرا در مذاکرات و انتخاب ماشین موردنظرتان به شما کمک می کند.

عکس ماشین و مشخصات آن

ممکن است شما پشت تلفن با صاحب ماشین به توافق برسید اما وقتی برای خرید ماشین می روید ببینید که قیمت ماشین تغییر کرده است،حالا شما با عکسی که گرفته اید می توانید ثابت کنید قیمت ماشین پایین تر بوده و قیمت را کاهش دهید.

۸-زمانی که آن را ارسال کردم،به این شکل نبود!

اخیرا من یک بسته برای دوستم ارسال کردم.زمانی که بسته به دست دوستم رسید محتویات آن شکسته بود،اما من قبل از ارسال بسته از محتویات آن عکس گرفته بودم،حالا دوست من می تواند به سادگی ثابت کند که قبل از ارسال بسته،متحویات آن سالم بوده است.این حادثه ممکن است برای هرچیزی که پست می کنید رخ دهد.

عکس از بسته پستی

در مثالی دیگر،بعضی کارخانه ها از تمام محصولاتشان،قبل از اینکه برای مشتری ارسال شود عکس می گیرند.شما می توانید آن عکس را با محتویات بسته ای که به دستتان می رسد مقایسه کنید.این کار،آن ها و شما را از اشتباهات و مشکلات احتمالی در امان نگه می دارد.

۹-از صفحات کتاب های مورد نیازتان عکس بگیرید!

آیا شما دانشجو هستید؟ آیا شما تحقیقات زیادی در زمینه های مختلف انجام می دهید؟ تلفن همراهتان را در بیاورید و از صفحات مرتبط عکس بگیرید.حالا شما می توانید در اوقات فراغتتان،از همین عکس ها برای تکمیل و اثبات تحقیق هایتان استفاده کنید.

عکس از صفحه کتاب

عکسی که در بالا میبیند از کتابی به نام “Wireless Networking in the Developing World” است.این کتاب بسیار مفید بود.زمانی که در مدرسه بودم آرزوی داشتن این کتاب را داشتم.اگر می خواستم از آن فتوکپی تهیه کنم هزینه اش زیاد می شد،در ضمن بسیاری از کتاب های تاریخی را نمی توان کپی کرد،پس بهترین راه عکس گرفتن از صفحات کتاب توسط تلفن همراهم بود.

۱۰-چطور آن چیز به آن جا رفت؟!

کودکان اشیای مرموز را در جاهای مرموزی می گذارند.دو تا از این جاها،بینی و گوش آن هاست.به وسیله ی فلاش تلفن همراهتان شما می توانید این جا ها و یا هرجای دیگر را که لازم بود با دقت ببینید.

عکس کودک

البته این برای نوجوانان هم کارایی دارد،اگر گوش آن ها عفونت کرده باشد یا یک آبسه در دهان آن ها ایجاد شده باشد شما می توانید از تلفن همراهتان برای دیدن آن ها استفاده کنید.این دوربین شماست و شما می توانید هر کجا که مایلید آن را قرار دهید.

صبر کنید،دوربین تفلن همراهتان کارکرد های دیگری هم دارد…

شما می توانید در طول روز استفاده های بسیاری از دوربین تلفن همراهتان بکنید.

- اگر آیینه ی دستی ندارید که خود را در آن ببینید،از خودتان عکس بگیرید!

- چیزی را می بینید که می خواهید آن را به همسرتان هدیه دهید،اما مطمئن نیستید که آن را دوست داشته باشد؟ از آن عکس بگیرید!

آیا شما از دوربین تلفن همراهتان استفاده های مختلفی می کنید؟ آیا از آن برای اسان تر کردن زندگی خود و اطرافیانتان استفاده می کنید؟

منبع: Make Use Of


گردآوري و تنظيم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد

مطالب مرتبط

با اختراع کننده سی‌ دی (CD)آشنا شوید؟!!!
چطور بعد از مرگمان صفحات اجتماعی خود را حذف کنیم؟!!
هشتگ یعنی چه؟
آیا میدانیدچرا کامپیوتر با ریست کردن درست می شود؟
هرآنچه باید درباره هک بدانید!!!
سامسونگ به چه معناست؟
تفاوت فرمت سریع و فرمت کامل چیست؟
وب ۳ چیست؟
سی پی یو – CPU چیست؟
نرم افزار Open Source (منبع باز) چیست ؟
Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟
گراواتار یا آواتار چیست؟
کوکی چیست و با امنیت ما چه می‌کند؟
اندروید چیست ؟ برنامه نویسی اندروید چگونه است؟
وﻳﺮوسﭼﻴﺴﺖ؟ و ﭼﺮا ﺑﻪ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﺻﺪﻣﻪ ﻣﻲزﻧﺪ؟
پهنای باند چیست؟
دانستنیهایی درباره جعبه های کوچک با نوشته های عجیب برای پر کردن
آیا میدانید چرا حرف i ابتدای نام آیفون، آی‌پاد و آی‌پد قرار گرفت؟
استانداردهای USB 2.0 و USB 3.0 چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
اسم شرکت های مهم کامپیوتری چگونه انتخاب شد؟
آیا می دانید چرا بعد از نصب یک برنامه باید رایانه را ریستارت کنیم؟
وسایل اپل برای تعمیر آی‌فون چیست؟
آشنایی با مدارک مایکروسافت
آشنایی باآرایش دکمه ها در کیبورد استاندارد فارسی
هیستوگرام چیست؟
اندروید بهتر است یا ویندوزفون؟
بررسی Line و WhatsApp
All-In-One چیست؟
ويندوز فون چيست و چه معايب و ويژگي هايي دارد؟
همه چیز در مورد الکسا
سوالات متداول کاربران واتس اپ(WhatsApp)
تخم مرغ های شانسی در کامپیوتر شما: سیستم عامل ویندوز و مرورگر فایرفاکس
تاریخچه ایجاد اینترنت
چگونه پسورد شما هک می شود ؟
چه کسی نخستین بار Control-Alt-Delete را گرفت؟!
چرا لوگوی اپل سیب گاز زده است؟
آموزش نحوه کارکردن GPS
3G چیست ؟
تفاوت ویندوز ۳۲ بیتی با ۶۴ بیتی در چیست ؟
آشنایی ساده با بخش های مختلف مادربرد
فرایند یکپارچه رشنال (RUP)چیست؟
فناوری کوکی چیست؟
صفحه کلید و ماوس Wireless چگونه کار می کند؟
Auto Run چیست و چگونه به وجود می آید؟
مفاهيم پروتکل TCP/IP در شبكه
دانستنیهایی درباره Firewall
تفاوت http با https در امنیت اطلاعات
LAN يا شبكه محلي چیست؟
فایروال ها چگونه کار می کنند؟
چطور از وایرلس خانگی بهتر استفاده کنیم؟

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7387
کل نظرات : 1244
افراد آنلاين : 12
تعداد اعضا : 7676
بازديد کل سايت : 13,919,175

چت باکس

[My_Chat_Box]