در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبلیغات شما اینجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

20 ترفند گوگل پلاس مخصوص تازه کاران

تقریبا یک سالی است که گوگل از شبکه اجتماعی خود یعنی گوگل پلاس ” Google+ “ پرده برداری کرده است. بر خلاف فیس بوک ، گوگل پلاس با تغییراتی که جدیدا در ظاهر و پلتفرم خود داده است ، مکانی خوب و عالی و بدور از هرگونه پیچیدگی را برای کاربران رقم زده است. از آنجایی که قبل از روی کار آمدن سرویس گوگل پلاس ، رقبای دیگری مثل فیس بوک و توییتر نیز در حوزه رسانه های اجتماعی فعالیت داشته اند ، شاید از استقبال کمتری در میان کاربران مواجه شده باشد.

اما گوگل+ یک فرصت منحصربفرد و قدرتمندی را برای گسترش کسب و کار و حرفه شخصی و تجاری شما است که می توانید فضایی ویژه را برای اشتراک گذاری و فعالیت در یک شبکه اجتماعی خاص را تجربه کنید.

از این رو در اینجا ، چندین ترفند کاربردی و نکات مهم در شبکه اجتماعی گوگل پلاس را معرفی کرده ایم که می تواند راهنمای خوب و یک گام برای استفاده مفیدتر از Google Plus باشد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

دوستان (Friends)

اولین کاری که به احتمال زیاد شما می خواهد انجام دهید ، اضافه کردن دوستان اصلی تان است ، درست نمی گم؟ خب برای این کار راه حل های مختلفی وجود دارد.

1 – اضافه کردن دوستان با استفاده از نظرات و پیشنهادات : برای این کار قسمت نظرات را در گوگل پلاس مشاهده کنید ، کنار آواتار هر شخصی که نظر داده دکمه ای با نام “Add To Circles” یا ” افزودن ” می بینید و از این طریق دوست را به حلقه اضافه کنید.

اضافه کردن دوستان در گوگل پلاس

2- اضافه کردن دوستان از جی میل : هنگامی که وارد گزینه حلقه ها شوید و روی گزینه ” یافتن افراد ” کلیک کنید ، می توانید در منوی همه پیشنهادات ایمیل جیمیل خود را انتخاب و دوستانتان در Gmail را به گوگل پلاس خود اضافه کنید.

3 – اضافه کردن دوستان از ایمیل یاهو : این گزینه هنگامی که روی آیکون حلقه یا Circles کلیک می کنید در دسترس است ، اگر ایمیل یاهو دارید پس از آن برای اضافه کردن دوستان استفاده کنید.

4 – اضافه کردن دوستان از Hotmail : این گزینه هم مانند قسمت قبل در قسمت Circles و زیر یاهو قرار دارد. شما می توانید تمام افرادی که وارد حلقه می کنید را در کسری از ثانیه مدیریت کنید.

اضافه کردن دوستان از ایمیل

5 – مسدود کردن دوستان : افراد در گوگل پلاس می توانند خلاق تر از نامی که برای خود انتخاب می کنند باشند ، اگر آنها دوست شما هستند پس چرا آنها را بلوک می کنید ، درست نمی گم؟ ممکن است یک دشمن باشند نه یک دوست . پس می توانید آنها را هم بلوک کنید . فقط حواستان باشد که افراد عادی را بلوک نکنید که ضربه بزرگی برای شما خواهد بود.

حذف دوستان در گوگل پلاس

حلقه ها (Circles)

هنگام اضافه کردن دوستان شما قادر خواهید بود مشخص کنید که در کدامین حلقه قرار بگیرند. همچنین هنگامی که در حال اضافه کردن دوست هستید همان موقع می توانید یک حلقه ایجاد و استفاده کنید. حلقه ها برای سازماندهی و دسته بندی کردن دوستان است.

راه های مختلفی برای دسته بندی حلقه ها وجود دارد که عبارتند از :

حلقه افراد خانواده ، افرادی که در کار با آنها سر و کار داریم ، افراد مذهبی ، افراد قوم و خویش (شما می توانید دسته هایتان را بر این اساس یا روشی دیگر تنظیم کنید). در هر صورت دایره ها ، قرار دادن دوستان و خانواده و اشخاص در گوگل پلاس را لذت بخش تر و ساده تر می کنند.

6 – زمانی که شما کسی را به حلقه خود اضافه می کنید در اصل شما می گوئید “من می خواهم که شما به روز رسانی های پیج من را دنبال کنید”.

7 – زمانی هم که شما را به حلقه اش اضافه می کند در اصل آنها می گویند “من درخواست دارم که شما به روز رسانی های عمومی ما و حلقه هایمان را دنبال کنید”.

8 – ایجاد حلقه ها به شما نیز اجازه می دهد ببینید چه کسانی شما را دنبال می کنند و به روز رسانی های شما را می خوانند.

9 – ساخت حلقه : شما می توانید در عکس زیر روش ایجاد یک حلقه را ببینید ، کافیست موس را روی کاربران برده و به روی حلقه مورد نظرتان بکشید و رها کنید.

ساخت حلقه در گوگل پلاس

10 – مدیریت حلقه ها : استفاده از روش Drag And Drop (بکش و بنداز) واقعا استفاده از حلقه ها را ساده و محبوب کرده است. روی آیکون Circles یا حلقه ها کلیک کنید و شروع به انداختن افراد درون حلقه کنید. هنوز حلقه ای برای افرادی که با آنها تماس نگرفته اید ایجاد نکرده اید؟ پس همین حالا کاربران جدید را درون دایره ای با نام “Drop here To Create a New Circles” یا ” برای ایجاد یک حلقه ، اینجا رها کنید ” قرار بدید و برای آن نام انتخاب کنید، به همین راحتی.

مدیریت حلقه ها در گوگل پلاس

11 – چگونه من حلقه هایم را مدیریت کنم: به عنوان مثال من فرضاً دارای 12 حلقه هستم ، حلقه های من در دسته بندی های زیر قرار می گیرد:

  • افراد شخصی: دوستان ، خانواده ، افرادی که با آنها آشنایی قبلی دارم
  • افراد حرفه ای : افرادی که با آنها کار می کنم ، صنایع ، سیاست مداران ، افراد مشهور
  • افراد و حلقه پر فایده : افرادی که ممکن است روزی کارمان به آنها بیفتد یا از آنها چیزی یاد می گیریم.

12 – چگونه می توانم به روز رسانی و پست هایی که در گوگل پلاس ارسال می کنم را با افرادی که فکر می کنم بیشتر مطالبم مورد علاقه آنهاست به اشتراک بگذارم؟ خب جواب این سوال خیلی ساده است ، شما با مدیریت حلقه ها می توانید اگر مطلبی در مورد ایمیل مارکتینگ می نویسید با حلقه افراد حرفه ای در میان بگذارید و برای آنها منتشر کنید و اگر مطلبی برای کودکان نوشته اید آنها را برای افراد حلقه شخصی منتشر کنید و بازخورد آنها را هم در یابید.

عکس ها در گوگل پلاس

13 – عکس ها را در حلقه های خود ملاحظه کنید ، روی عکس مورد نظرتان کلیک کنید و حالا صفحه ای مانند عکس زیر برای شما باز خواهد شد و می توانید گالری شخص را مشاهده کنید.

مدیریت عکس در پلاس گوگل

14 – یکی از ویژگی های مفید دیگر ، دیدن عکس ها زمانی که در حال ارسال نظر یا خواندن نظرات هستید است. شما به راحتی می توانید زمانی که نیاز داشتید تمام عکس های کاربری خاص در هر حلقه ای باشد مشاهده کنید و در همان جا برای تصویر مورد علاقه تان ، نظر ارسال کنید.

15 – یکی از دوستان شما در عکس ها قرار دارد؟ آنها را با استفاده از گزینه Actions یا ” نشان کردن افراد ” در زیر عکس تگ کنید تا بعداً به آن دسترسی داشته باشید.

عکس های پلاسی

پیج پروفایل شما در گوگل پلاس

یک مورد مهم در مورد عکس پروفایل گوگل پلاس: معمولا آواتار شما برش داده نمی شود پس سعی کنید یک عکس با کیفیت تهیه کنید ، همچنین سعی کنید یک عکس مناسب و عالی و منحصر به فرد و بعضی اوقات خلاقانه برای گوگل پلاس خود دست و پا کنید.

16 – این مورد نیز مهم است ، هر چیزی را که امکان دارد کاملاً فیلدش را پر کنید ، نه تنها در بروشور نام و درباره خودتان بنویسید بلکه اگر می توانید چیزی یادداشت کنید که باعث بالا رفتن شما نسبت به دیگران گردد. مثلا: تایتل مطالب از پروفایل گوگل پلاس شما برداشته شود. قسمت Description از صفحه پروفایل برای مطالب داخل سایتتان برداشته شود تا از لحاظ SERPs بالاتر قرار گیرید.

امنیت در گوگل پلاس

17 – امنیت قسمت های مختلف گوگل پلاس: برای این کار وارد قسمت پروفایل خود شده و وارد Edit Profile یا ” تنظیمات حساب ” شوید ، این قسمت به شما دسترسی انتخاب و ادیت تنظیمات امنیتی را ارائه می دهد. این قسمت کاملا به مدیریت و دستور شماست و هرچه را علاقه مند باشید نمایش داده یا از دیگران مخفی می کند ( مواردی مانند پست های عادی و پابلیک ، حلقه های مخصوص ، حلقه های اضافی و… را می توانید امنیت آن را تامین کنید).

تنظیمات گوگل پلاس

18 – امنیت عکس ها در گوگل پلاس با بقیه متفاوت است ، همانطور که در عکس زیر می بینید کاربر می تواند مشخص کند که کدام عکس ها در صفحات پروفایلش به نمایش در آیند ( البته اگر قبلاً برای عکس ها تگ انتخاب کرده باشد).

امنیت عکس ها در گوگل پلاس

19- تنظیمات سخت افزاری در گوگل چت : قسمت Setting به شما اجازه تنظیم و Verify کردن میکروفون و وب کم را برای ست کردن با گوگل پلاس می دهد.

نکته امنیتی مهم : حتما بعد از تنظیم گوگل پلاس یکبار با یوزری دیگر حساب خود را نگاه کنید تا مطلع شوید که کاربران دیگر به کدام قسمت های صفحه شما دسترسی دارند و آن را مشاهده می کنند.

20 – تست کردن پروفایل از دیدگاه دیگر کاربران :

1- روی نام خود در گوگل بار که در بالای صفحه است ، کلیک کنید.

2- گزینه View Profile یا مشاهده نمایه را کلیک کنید.

3- در سمت چپ آواتار خود و در بخش نمایه ، دکمه ای با نام ” view profilr as … ” یا مشاهده نمایه به عنوان … ” وجود دارد که روی آن کلیک کرده و سپس نام یکی از افرادی که در حلقه های شما موجود است را نوشته و سپس روی آن کلیک کنید تا مشاهده کنید که نمایه شما برای آن کاربر به چه صورتی دیده می شود.

تست پروفایل گوگل پلاس

 

گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
239 شنبه 28 ارديبهشت 1392 majazionline نظرات () موضوع(ترفند گوگل پلاس)

مطالب مرتبط

آموزش تصویری پیدا کردن آدرس پیج صفحه گوگل پلاس در اندروید
آموزش مخفی کردن آمار بازدید از پروفایل شما در گوگل پلاس
آموزش ورود مخفی به Google Talk و Gmail Chat
آموزش رفع مشکل This app is not available in your country در Google Store
آموزش بلاک کردن افراد مزاحم در گوگل پلاس
آموزش تصویری اضافه کردن ابزار های ویرایش به پست های گوگل پلاس
آموزش میانبرهای صفحه کلید در گوگل پلاس
آموزش تفاوت های گوگل پلاس با فیس بوک
آموزش ارسال اتوماتیک مطالب وبلاگ در گوگل پلاس
آموزش تغییر نام خود در گوگل پلاس
ویرایش تصاویر در گوگل پلاس
ساخت آواتار گوگلي براي پروفايل گوگل پلاس!
چطور سرصفحه پروفايل تان را به گوگل پلاس اضافه كنيد
انتقال حلقه های گوگل پلاس به حساب کاربری جدید
آموزش تصویری ساخت اکانت جیمیل
آموزش آسان ساخت URL شناخته شده در Google+
آموزش آسان ساخت URL شناخته شده در Google+
ثبت نام در گوگل پلاس برای عموم آزاد شد
آموزش پشتیبان گیری از تمام اطلاعات اکانت گوگل
اضافه کردن دکمه +۱ به مطالب وبلاگهای وردپرسی بدون نیاز به افزونه
دوستانتان را با به اشتراک گذاشتن یک لینک به گوگل پلاس دعوت کنید
چگونه از گوگل‌پلاس برای انتشار نوشته‌هایمان در توییتر، فیسبوک و … استفاده کنیم؟!
ترفندهای جدید گوگل پلاس به زبان ساده

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما
محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

آمار سايت

کل مطالب : 7340
کل نظرات : 1205
افراد آنلاين : 46
تعداد اعضا : 7389
بازديد کل سايت : 14,588,650

چت باکس

[My_Chat_Box]