در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050
کتاب انگلیسی مجازی آنلاین

جستجو

کتابهاي انگليسي

نمونه سوال و کتابهای معلم جواب ورک بوک کانون زبان دانلود کتابهای فامیلی اند فرندز محل تبليغات شما محل تبليغات شما منابع آموزشی کتابهای اسپیک نو محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان بزرگسالان
کتابهای زبان نوجوانان
کتابهای زبان کودکان
منابع آزمونهای زبان
آموزش زبان انگلیسی
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت
آموزش آی تی
زبان آلمانی
ترفند

به مجازی آنلاین خوش آمدید

جواب کتاب انگلیسی کانون زبان
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : Telegram Channel : @Majazionline

آموزش زبان انگلیسی در خانه

شاید شما هم جزء کسانی باشید که به یادگیری زبان انگلیسی در خانه فکر کرده باشید، چرا که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک اصل اساسی در زندگی روزمره مطرح است. با این وجود بسیاری از ما در یادگیری صحیح آن دچار مشکل هستیم. وقت و انرژی بسیاری را چه در خانه و چه کلاس‌های زبان می‌گذرانیم ولی نتیجهٔ مناسبی نمی‌گیریم.

از طرفی ، برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاس های بیرون ممکن است دچار مشکلات مختلفی شویم. بی انگیزگی، خستگی مفرط، اتلاف زمان ،  روش‌های نادرست و منابع نادرست می‌توانند باعث افت کارایی و ظرفیت مطالعهٔ ما می‌شود و چاره‌ای نیز برای آن پیدا نمی‌کنیم؛ اما آیا چاره‌ای برای حل این مشکلات وجود دارد؟ چگونه میتوانیم با یادگیری زبان انگلیسی در خانه این مشکل را حل کنیم؟

 

پیشنهاد چند روش مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌توان از روش‌های مختلفی وارد عمل شد. این روش‌ها با کمک به درگیر شدن ذهن در فرایند یادگیری نوعی انگیزه و اراده را در انسان ایجاد می‌کند.

 

انگلیسی در خانه -1

چند روش خوب و امتحان شده برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه و به صورت خودآموز وجود دارد که در این مقاله بیان می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم حداقل دو مورد از این روش‌ها را امتحان کنید.

یادگیری خودآموز چیست؟

خودآموزی یا سلف استادی از روش‌های مطالعه و یادگیری می‌باشد. در این روش فراگیر هم در نقش استاد و معلم ظاهر می‌شود و هم در نقش دانش آموز. یادگیری خودآموز اگر با کیفیت بالا و تمرکز باشد می‌تواند تأثیر حتی بیشتری از حضور در کلاس داشته باشد.

برای برخی از ما ممکن است حضور در کلاس سخت باشد. دور بودن مسیر، عدم همخوانی وقت کلاس با برنامه‌های ما و مسائل دیگری می‌توانند باعث شود روش یادگیری خودآموز را انتخاب کنیم.

روش‌های یادگیری خودآموز

یادگیری خودآموز زبان انگلیسی اصول خاصی ندارد، هر کس روش و شاخصه‌های مطالعاتی مخصوص خود را دارد و با دیگری متفاوت است، اما می‌توان با بکارگیری چند روش مناسب در این زمینه موفق شویم.

در ادامه چند مورد از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم و می‌توانید با انتخاب دو مورد یا بیشتر خودآموزی زبان انگلیسی در خانه را اجرا کنید.

 

۱ صحبت در آینه 

انگلیسی در خانه -3

این مورد شاید بتواند به تنهایی برخی از جنبه‌های مطالعاتی شما را تقویت کند، در این روش شما هم ضمیر اول شخص هستید و هم ضمیر دوم شخص.

ضمیر اول شخص خود شما هستید و ضمیر دوم شخص تصویر شما در آینه. شما هم سؤال می‌پرسید و هم جواب می‌دهید و مهم‌تر اینکه استرس و تنش‌های دیگر را ندارید. خودتان هستید و خودتان.

سعی کنید سوالاتی که برایتان جالب است از خود بپرسید. از پرسیدن سؤالات روتین و روزمره شروع کنید و سعی کنید سؤالات را گسترش دهید. صحبت در آینه این مزیت را دارد که می‌توانید مباحثی را که با هیچ کس دیگری مطرح کنید را بیان کنید.

موقعیت‌های مختلفی بسازید و بیشتر مسائلی که ذهنتان را در طول روز درگیر کرده است بپرسید تا هم به نحوی تخلیه شوید و هم بتوانید مسائل مهم زندگی‌تان را در قالب انگلیسی بیان کنید.

۲ شنیدن

فایل‌های صوتی می‌توانند به یادگیری شما کمک کنند، اصولاً شنیدن طیف وسیعی از مغز را پوشش می‌دهد و می‌تواند به شما در یادگیری هرچه بهتر کمک کند؛ اما چرا شنیدن مهم است؟

گوش نزدیک‌ترین عضو به قشر کناری مغز می‌باشد و امواج صوتی معمولاً زودتر از هر موج دیگری در مغز تحلیل می‌شوند برای همین شنیدن یک مهارت سریع است و مغز را هم خسته نمی‌کند.

آهنگ گوش کنید، رادیو گوش کنید و خبرهای رادیویی را دنبال کنید، سعی کنید در زمان‌های خاصی در روز یک موج مخصوص رادیو را پیدا کنید و گوش دهید.

می‌توانید سخنرانی‌های رایگان انگلیسی را دانلود کنید و هر روز وقتی را به آن اختصاص دهید.

پادکست‌های رادیویی انگلیسی در حال اوج گرفتن هستند و می‌توانید در موضوعات دلخواه خودتان پادکست‌های رادیویی زیادی را پیدا کنید و گوش دهید.

گوش دادن در مسیر خانه و تاکسی و اتوبوس هم می‌تواند مفید باشد اما منظور از گوش دادن، داشتن یک برنامهٔ منظم در خانه برای گوش دادن به برنامه‌ها و پادکست‌ها می‌باشد.

۳ مطمئن ترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه ؛
شرکت در کلاس‌های آنلاین

اگر وقت رفتن به کلاس زبان را ندارید از آموزش های آنلاین استفاده کنید، آموزشهای آنلاین هم به صورت رایگان و هم غیر رایگان در دسترس هستند.

اگر نیاز به یک معلم دارید و محدودیت های زمان و مکان نیز دست و پایتان را بسته است، می‌توانید از کلاس‌های آنلاین استفاده کنید و سوالات خود را در فضای بحث و کلاس آنلاین مطرح کنید، فراموش نکنید که با کلاس‌های آنلاین همانند کلاس‌های فیزیکی برخورد کنید، منظم باشید، هنگام اجرای کلاس نت بردارید و به دقت گوش کنید. اجرای تمرین ها و تکالیف جزء جدا نشدنی یادگیری زبان انگلیسی هستند

 

۴ کتاب خواندن

کتاب خواندن شاید مفیدترین فعالیتی باشد که چه به زبان خودمان و یا زبان انگلیسی در خانه انجام می‌دهیم، در طول روز می‌توانید وقتی برای خواندن کتاب در مباحث و موضوعات دلخواهتان بخوانید.

اگر رمان دوست دارید یک رمان خوب را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که این رمان را از میان نویسندگان انگلیسی زبان انتخاب کنید و یا ترجمهٔ انگلیسی خوبی از کتاب‌هایی که دوست دارید پیدا کنید و مطالعه کنید.

از کتاب‌های آسان و سبک شروع کنید. شاید داستان کوتاه خواندن می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شروع باشد.

در حین خواندن کتاب به جمله بندی‌ها و لغات دقت کنید، ابتدا سعی کنید کلماتی را که معنی‌شان را نمی‌دانید را حدس بزنید و سپس به دیکشنری مراجعه کنید.

با خواندن کتاب، شما یک نشان را با دو تیر زده‌اید، هم کتاب‌های خوبی مطالعه کرده‌اید و هم به یادگیری زبان انگلیسی در خانه کمک کرده‌اید و گنجینهٔ لغات خود را نیز تا حد مناسبی وسعت داده‌اید.

۵ دفتر خاطرات انگلیسی

نوشتن یک دفتر خاطرات به زبان انگلیسی و بیان دغدغه‌ها و کارهایی که قرار است انجام دهیم می‌تواند یک قدم رو به جلو هم در رشد شخصیتی و هم تقویت و یادگیری زبان انگلیسی در خانه باشد.

تا حالا دفتر خاطرات نوشته‌اید؟ اگر تا قبل از این دفتر خاطرات داشته‌اید و یادداشت‌هایتان را می‌نوشتید پیشنهاد این است که از همین امروز سعی کنید به زبان انگلیسی آن را ادامه دهید.

انگلیسی در خانه -5

این کار یک مزیت خیلی خوب غیر از یادگیری هم دارد، نوشتن دفتر خاطرات به زبان انگلیسی این مزیت را دارد که حتی اگر یک نفر بخواهد دفتر خاطراتتان را بخواند باید انگلیسی را کامل بلد باشد و خیلی‌ها اصلاً حوصلهٔ خواندن مطالب انگلیسی را هم ندارند.

نوشتن دفتر خاطرات انگلیسی باعث می‌شود کم کم ذهنتان تقویت شود و بتوانید موقعیت‌های بهتری خلق کنید. اگر نمی‌خواهید دفتر خاطراتتان را انگلیسی بنویسد می‌توانید با داشتن یک وبلاگ دست نوشته‌های روزانه‌تان را در آنجا منتشر کنید و حتی در مورد آن نظرخواهی هم کنید.

۶ انگلیسی فکر کردن

اگر بتوانید انگلیسی فکر کنید دیگر نیازی نیست مغز شما برای تبدیل فرمت زبان‌ها به همدیگر انرژی زیادی صرف کنید برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه سعی کنید انگلیسی فکر کنید.

ابتدا با فکر کردن در مورد مسائل ساده شروع کنید و سپس به مسائل مهم‌تر و پیچیده‌تری وسعت دهید. این فکر کردن می‌تواند حتی در مورد مسائل اساسی زندگی هم باشد.

اگر با خودتان صحبت می‌کند و برنامه‌های زندگی‌تان را حین صحبت کردن با خود می‌سازید و یا اینکه عادت به رؤیابافی دارید چه بهتر است که این کار را به زبان انگلیسی انجام دهید.

فکر کردن به زبان انگلیسی می‌تواند به نوعی ساختارسازی و پی ریزی یک شیوهٔ تفکر به سبک انگلیسی باشد و این به معناست که دیگر یادگیری زبان انگلیسی سختی‌هایی که سابق بر این داشت را نخواهد داشت.

نتیجه گیری

برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه روش‌های مختلفی وجود دارد و اصولاً شیوهٔ مطالعه هر کس با دیگری تفاوت دارد، از این رو با یادگیری برخی روش‌ها می‌توان روشی که مناسب تیپ مطالعاتی و روحیهٔ خودمان باشد را پیدا کنیم.

روش‌هایی نظیر صحبت کردن با آینه، شنیدن، انگلیسی فکر کردن، نوشتن دفتر خاطرات به زبان انگلیسی و … می‌توانند کمک شایانی به یادگیری زبان انگلیسی در خانه بکنند، اجرای این روش‌ها اصلاً دردسر زیادی ندارد و دقیقاً همان کارهای روتین و روزمره‌ای است که انجام می‌دهید و تنها چاشنی زبان انگلیسی به آن اضافه شده است.

ممکن است برخی روش‌ها با روحیات مطالعاتی شما سازگار نباشد، به طور مثال گوش دادن به پادکست ممکن برای برخی آزاردهنده باشد، به راحتی می‌توانید روش‌هایی که باب میلتان نیست را کنار بگذارید.

گردآوري و تنظيم: www.majazionline.ir

منبع:ایران-اروپا

 

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
برچسب ها : آموزش زبان ,آموزش زبان انگلیسی ,آموزشگاه زبان ,آموزشگاه زبان انگلیسی ,انگلیسی در خانه ,انگلیسی در منزل ,تقویت زبان انگلیسی ,خودآموز زبان ,خودآموز زبان انگلیسی ,خودآموزی زبان ,خودآموزی زبان انگلیسی ,روش‌های تقویت انگلیسی ,روش‌های خودآموزی ,روش‌های خودآموزی زبان انگلیسی ,روش‌های یادگیری زبان انگلیسی ,موسسه آموزش زبان ,موسسه آموزش زبان انگلیسی ,موسسه زبان ,یادگیری انگلیسی ,یادگیری انگلیسی در خانه ,

مطالب مرتبط

جملات زبان انگلیسی در مورد ازدواج و خانواده Marriage and Family
تاثیر گیمیفیکیشن در یادگیری زبان انگلیسی
متن و جملات انگلیسی تبریک روز مادر با ترجمه فارسی
متن انگلیسی درباره حاج قاسم سلیمانی با ترجمه فارسی
دانلود نمونه سوال کتاب 504Absolutely Essential Words
پاسخنامه کتاب کار زبان انگلیسی پایه هفتم سال تحصیلی 97 - 98
30 نکته جالب و بامزه درباره زبان انگلیسی
آموزش 26 روش برای خداحافظی در انگلیسی
آموزش برطرف کردن ترس در مکالمه انگلیسی
دانلود کتابهای Survival English New Edition
دوست معمولي کيه؟یه دوست واقعي کيه؟Who s a REAL friend
داستان انگلیسی در مورد مادر با ترجمه فارسی
متن جالب در مورد سيزده بدر به زبان فارسي و انگليسي
اس ام اس انگلیسی تبریک سال نو با ترجمه فارسی
آموزش چرا قادر به مکالمه روان نیستیم؟
دانلود کتاب داستان Bambi and the Prince of the Forestویرایش دوم

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


کد امنیتی رفرش
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

کانال مجازی آنلاین

کانال تلگرام مجازی آنلاین

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

اطلاعات کاربري

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

آمار سايت

کل مطالب : 7585
کل نظرات : 1463
افراد آنلاين : 33
تعداد اعضا : 9704
بازديد کل سايت : 36,326,900