در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050
کتاب انگلیسی مجازی آنلاین

جستجو

کتابهاي انگليسي

نمونه سوال و کتابهای معلم جواب ورک بوک کانون زبان دانلود کتابهای فامیلی اند فرندز محل تبليغات شما محل تبليغات شما منابع آموزشی کتابهای اسپیک نو محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان بزرگسالان
کتابهای زبان نوجوانان
کتابهای زبان کودکان
منابع آزمونهای زبان
آموزش زبان انگلیسی
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت
آموزش آی تی
زبان آلمانی
ترفند

به مجازی آنلاین خوش آمدید

جواب کتاب انگلیسی کانون زبان
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : Telegram Channel : @Majazionline

آموزش چگونه گوشی آب خورده را مجددا راه‌اندازی کنیم؟

چگونه گوشی آب خورده را مجددا راه‌اندازی کنیم؟

بیست ستون: شاید برای شما هم پیش آمده که بنا به هر دلیلی به طور ناخودآگاه گوشی هوشمندتان در تماس با آب قرار بگیرد. امکان وقوع این امر به هر دلیل و به شکل‌های متنوعی وجود دارد و گوشی هوشمند شما ممکن است بنا به شرایط موجود در ظرف آب بزرگی غوطه‌ور شده و یا تنها دچار آب خوردگی سطحی گردد. در هر دو صورت به محض نفوذ آب به داخل بدنه‌ی گوشی هوشمند و برقراری تماس با اجزای سخت افزاری آن مشکلات عملکردی دستگاه نمایان خواهند شد، بنابراین باید همواره از نفوذ آب به داخل گوشی جلوگیری به عمل آوریم؛ اما اگر بنا به هر دلیلی گوشی هوشمندمان دچار آب خوردگی سطحی یا عمیق شد، بهترین روش مقابله با این موضوع و از بین بردن اثرات ناشی از آنچه می‌تواند باشد؟

تصور کنید که به طور اتفاقی گوشی شما با آب در تماس بوده و دچار آب خوردگی شده، در این شرایط بهتر است که قبلا این مقاله را مطالعه کرده باشید! با مطالعه‌ی این مقاله تجربه‌ی بسیار زیادی را در زمینه‌ی مقابله با آب خوردگی دستگاه‌های هوشمند کسب می‌کنید و مجله‌ی بیست ستون تضمین می‌کند که با انجام هر چه سریع‌تر مراحل زیر تا سقف 25 درصد شانس احیاء و راه‌اندازی مجدد گوشی هوشمندتان را خواهید داشت؛ بنابراین این مقاله را مطالعه کنید تا در شرایط بحرانی سریعا از مراحل ذکر شده در طول آن استفاده به عمل آورید.

 

گام اول: باتری گوشی را خارج کنید

اولین و مهم‌ترین اقدامی که پس از آب خوردگی دستگاه‌های هوشمند می‌بایست انجام دهید، خارج کردن باتری دستگاه است؛ بنابراین هر چه سریع‌تر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن باتری دستگاه را خارج نمایید. در واقع در هنگامی که باتری دستگاه هوشمندتان متصل باشد مدارات داخلی دستگاه در حال دریافت انرژی از باتری بوده و به محض تماس با آب دچار معضلات عمده و سوختگی خواهند شد. دلیل اصلی این امر هم رسانایی الکتریکی آب است که می‌تواند مانند پلی مدارات متنوع دستگاه شما را با یکدیگر مرتبط ساخته و ایجاد اتصال و سوختگی نماید؛ بنابراین با خارج کردن باتری از دستگاه امنیت بیشتری برای مدارات دستگاه و قطعات سخت افزاری آن ایجاد خواهید کرد.

گوشی آب خورده

اگر اتصالات نظیر هدفون، شارژر و... به دستگاه شما متصل بودن سریعا این اتصالات را نیز از آن جدا کنید. دقت داشته باشید که برخی از دستگاه‌های هوشمند باتری‌های جدانشدنی را به همراه دارند. در این شرایط از اولین مرحله‌ی پیش روی‌تان خاموش کردن دستگاه است.

 

گام دوم: پنل اصلی و قاب گوشی خود را باز کنید

بسیاری از گوشی‌های هوشمند دارای قاب‌هایی هستند که به سادگی می‌توانید آن‌ها را جدا نموده و وارد اجزای داخلی و سخت افزاری دستگاه شوید؛ اما در دو شرایط می‌تواند ا این مرحله عبور نموده و آن را نادیده بگیرید. اولین شرایط در هنگامی‌ است که گوشی شما با حجم بسیار ناچیزی از آب در تماس بوده و مطمئن هستید که آب به داخل قطاعت سخت افزاری دستگاه نفوذ نکرده است. دومین شرایط هم در زمانی است که گوشی هوشمند شما محصولی پیچیده بوده و جداسازی پنل اصلی و قاب آن مستلزم لوازمی باشد که در اختیار ندارید و زمان یادی را تلف می‌کند.

گوشی آب خورده

بنابراین اگر توانستید سریعا پنل اصلی و قاب دستگاه را باز نمایید، اما اگز بنا به هر دلیلی تمایل به انجام این کار ندارید وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

 

گام سوم: با استفاده از سشوار و باد سرد گوشی هوشمندتان را خشک‌کنید

در مرحله‌ی بعدی بلافاصله با استفاده از باد سرد سشوار یا هر وسیله‌ی دیگری که می‌تواند کاربرد مشابه را داشته باشد، قطعات داخلی دستگاه هوشمندتان را خشک نمایید. مطمئنا این امر در شرایطی که قاب دستگاه جدا شده باشد بهتر انجام شده و نتیجه‌ی مطلوب‌تری را نیز به همراه خواهد داشت.

سعی کنید که باد سشوار را به فضای داخلی و مابین صفحه نمایش و بورد اصلی منتقل نمایید. داخل سوکت‌های هدفون، شیار رم میکرو اس‌دی، سیم‌کارت و ... نیز از قسمت‌هایی مهم و حائز اهمیتی هستند که می‌بایست کاملا آن‌ها خشک کرده و رطوبت موجود در این قسمت‌ها را از بین ببرید. در این زمینه توجه خاصی به سوکت شارژر دستگاه هوشمندتان داشته باشید و این قسمت را بارها و بارها خشک نمایید.

گوشی آب خورده

مجددا اشاره می‌کنیم که بدین منظور از وضعیت باد خنک سشوار استفاده کنید، چرا که باد گرم سشوار ممک ن است منجر به بروز مشکلاتی خاص در عملکرد قطعات الکترونیکی ظریف دستگاه‌های هوشمند موبایلی گردد. به یاد داشته باشید که هدف ماهیت دادن به قطعات الکترونیکی دستگاه نیست، بلکه قصد داریم فضای داخلی گوشی هوشمندمان را از وجود نم، رطوبت و آب حفظ نماییم.

 

مرحله‌ی چهارم: گوشی خود را در داخل برنج مدفون کنید

نهایتا می‌بایست یکی از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین مراحل موجود به منظور از بین بردن رطوبت داخلی دستگاه‌ هوشمندتان را انجام دهید. در این مرحله از برنج خشک استفاده خواهیم کرد و گوشی هوشمند را در داخل ظرف برنج قرار می‌دهیم. برنج خشک خاصیت ذاتی دارد که به موجب آن مانند یک خشک‌کن و ماده‌ی ضد رطوبت و جذب کننده‌ی نم رفتار خواهد کرد. برنج به تدریج رطوبت محیطی را جذب می‌نماید و بدین صورت هنگامی که شما گوشی هوشمندتان را در فضایی بسته داخل برنج فرو می‌برید به تدریج رطوبت و رطوبت موجود در آن توسط دانه‌های برنج خارج خواهد شد.

گوشی آب خورده

به منظور انجام این کار لازم نیست که گوشی هوشمندتان را در داخل چندین کیلو برنج غوطه‌ور سازید. در واقع به منظور رطوبت زدایی از دستگاه هوشمند شما 300 الی 400 گرم برنج کافی خواهد بود. دقت داشته باشید که برنج را در داخل فضایی بسته و ظرفی درب دار ریخته و گوشی هوشمندتان را کاملا رون آن مدفون سازید. سپس اجازه دهید تا 72 ساعت دستگاه شما در داخل ظرف حاوی برنج مدفون بماند.

 

مرحله‌ی پنجم: دعا کنید، امیدوار و خوش شانس باشید

در طول سه روزی که گوشی هوشمندتان را در داخل ظرف حاوی برنج مدفون ساخته‌اید می‌توانید به دعا کردن بپردازید. از انسان خوش شانسی باشید مطمئنا گوشی هوشمندتان پس از انجام مراحل فوق مجددا راه‌اندازی شده و شروع به فعالیت خواهد کرد. البته این موضوع رابطه‌ی مستقیمی با میزان آب خوردگی دستگاه هوشمندتان دارد. مطمئنا در برخی از شرایط هیچ راهی به منظور احیاء و راه‌اندازی مجدد دستگاه‌های هوشمند آب خورده وجود نخواهد داشت؛ اما در هر صورت امتحان این روش و مراحل توضیح داده شده در این مقاله به واقع ارزش امتحان را دارند. اگر دستگاه هوشمند شما با آب خوردگی سطحی مواجه شده مطمئن باشید که با انجام مراحل فوق هیچ مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد نخواهد شد و شما مجددا می‌توانید از گوشی هوشمندتان استفاده کنید؛ اما اگر سطح و حجم آب خوردگی زیاد باشد، انجام مراحل فوق شانس احیاء و راه‌اندازی مجدد دستگاه هوشمندتان را تا 25 درصد افزایش خواهد داد.

 

روش پیشنهادی دیگر: دستگاه‌های هوشمند با استاندارد ضد آب را خریداری کنید

اگر نگرانی زیادی نسبت به آب خوردگی دستگاه‌های هوشمندتان دارید و بنا به شرایط کاری و محیطی خود احتمال بروز این مشکل را زیاد می‌دانید، سعی کنید محصولاتی را خریداری کنید که از استانداردهای ضد آب بهره‌مند هستند.

گوشی آب خورده

هم اکنون گوشی‌های هوشمند بسیار زیادی طراحی و ساخته شده‌اند که از استانداردهای ضد آب بهره‌مند هستند. به عنوان مثال گوشی هوشمند گلکسی S5 سامسونگ استاندارد ضد آب IPX7 را به همراه دارد که به موجب آن قادر است تا 30 دقیقه در عمق یک متری از آب دوام داشته باشد.

شرکت سونی هم از دیگر کمپانی‌هایی محسوب می‌شود که در طراحی محصولات خویش استانداردهای ضد آب را در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال گوشی هوشمند اکسپریا زد 4 این کمپانی که به تازگی معرفی شده از استاندارد IP68 بهره‌مند است که به موجب آن گوشی هوشمند ظریف و فوق‌العاده باریک اکسپریا زد 4 می‌تواند چیزی در حدود 30 دقیقه در عمق یک و نیم متری از آب دوام داشته باشد.

مترجم: امین رضائیان

 • گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

 • کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

  اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
  برچسب ها : گوشی آب خورده گوشی خیس راه‌اندازی مجدد دنیای موبایل ترفندهای موبایل ترفندهای گوشی ,
  1465 چهارشنبه 27 خرداد 1394 majazionline نظرات (0)موضوع(آموزش موبایل)

  مطالب مرتبط

  آموزش چهار مورد شگفت انگیز در موبایل شما
  آموزش قطع خودکار اینترنت موقع خاموش شدن صفحه نمایش در گوشی
  آموزش تصویری استفاده از حسگر اثر انگشت موبایل برای ورود به حساب های کاربری
  آموزش باز کردن قفل کامپیوتر شما با گوشی
  آموزش خرید گوشی های هوشمند
  آموزش تصویری گوشی اندرویدی خود را مثل برق پرسرعت کنید
  آموزش برطرف کردن مشکل بالا نیامدن گوشی یا تبلت‌تان
  آموزش باز کردن PIN code فراموش شده تلفن همراه خود
  آموزش پیدا کردن گوشی حتی در حالت سایلنت
  آموزش تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلفن همراه
  آموزش ترفندهای گوشی Galaxy S6
  آموزش رهایی از تبلیغات آزاردهنده BlinkFeed در گوشی اچ‌تی‌سی
  آموزش روشن کردن صفحه گوشی اندرویدی با حرکت دست
  آموزش برطرف کردن مشکل صفحه لمسی گوشی هوشمند یا تبلت شما
  آموزش فعال کردن گزینه‌ مخفی گلکسی اس ۶ و نوت ۴ در حالت Adaptive Display
  آموزش تصویری افزایش کیفیت نمایش بازی‌ها در ال‌جی G4
  آموزش 4 توصیه‌ مهم برای حفظ امنیت گوشی موبایل
  آموزش تصویری هذایت گوشی شما توسط کامپیوتر
  آموزش برطرف کردن ۵ مشکل در گلکسی اس ۶
  آموزش تشخیص گوشی اصل با تقلبی
  آموزش تصویری استفاده کامل از همه قابلیت های گلکسی اس ۶
  آموزش وارد کردن گروهی شماره تلفن ها در گوشی
  آموزش 7 ویژگی جالب در گلکسی S6
  آموزش افزایش سرعت گوشی شما
  آموزش ویژگی های جذاب دوربین گوشی گلکسی اس Samsung Galaxy S6
  آموزش 10 ویژگی خوب و کاربردی در گوشی گلکسی S6 سامسونگSamsung Galaxy S6
  آموزش تصویری پیدا کردن گوشی های اکسپریا بعد از سرقت و یا گم کردن در هر کجا
  آموزش دایورت نشدن SMS به گوشی شما
  آموزش تصویری وصل کردن فلش مموری به طور مستقیم به گوشی
  آموزش گوشی گم شده خود را پیدا کنید!!!
  آموزش بالا بردن سرعت تایپ در گوشیهای لمسی
  آموزش بازیابی حافظه موقت در گوشی های سامسونگ
  آموزش باز کردن قفل گوشی های سامسونگ
  آموزش بلاک کردن شماره در گوشی ال‌جی G3
  آموزش تنظیمات اتصال به شبکه نسل ۴ موبایل
  آموزش 7 راه برای دو برابر کردن عمر باتری در گوشی‌های گلکسی
  آموزش سامسونگ گلکسی نوت 4 به صورت یک دستی استفاده کنید!!!
  آموزش نصب کیبورد اندروید 5 روی گوشی
  آموزش ردیابی گوشی مفقود شده با خط همراه اول
  رایج‌ترین سوالات درباره 3G (ایرانسل-همراه اول)
  آموزش تصویری نحوه پیدا کردن آدرس IP تلفن هوشمند
  آموزش چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟
  آموزش تبدیل اسمارت فون به موس یا کیبورد
  آموزش نحوه راه‌اندازی 3G در تلفن همراه
  آموزش چگونه اسمارت فون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟ (اندروید، ios، ویندوز فون)
  آموزش 7 توصیه برای مقابله با بدافزارهای موبایل
  آموزش چگونه در ال‌جی G3 دو پنجره در صفحه نمایش ایجاد کنیم؟
  آموزش 10 راه مفید برای کاهش مصرف باتری در Galaxy S5
  آموزش نکاتی که برای شارژ سریع‌تر گوشی و تبلت باید بدانیم
  برترین کد های مخفی تلفن های همراه

  آخرين مطالب ارسالي

  -براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


  کد امنیتی رفرش
  قوانين بخش نظرات
  1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
  2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
  3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
  4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
  5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

  کانال مجازی آنلاین

  کانال تلگرام مجازی آنلاین

  مجوزهاي سايت

  logo-samandehi

  اطلاعات کاربري

  مطالب پربازديد

  مطالب تصادفي

  آمار سايت

  کل مطالب : 7587
  کل نظرات : 1463
  افراد آنلاين : 72
  تعداد اعضا : 9717
  بازديد کل سايت : 37,516,887